ویژگی Hreflang

بخش: خانه بهینه سازی موتورهای جستجوگر 1692 بار مشاهده شده پنجشنبه ۲۳ آذر ۹۶ 0 نظر ارسال شده
ویژگی Hreflang

ویژگی hreflang (همچنین به عنوان rel="alternate" hreflang="x" نیز نامیده می شود) به گوگل می گوید که شما در یک صفحه خاص خود از کدام زبان استفاده می کنید، بنابراین موتور جستجو می تواند این نتایج را به کاربران جستجو در آن زبان ارائه دهد.

نمونه کد

<link rel="alternate" href="http://example.com" hreflang="en-us" />
 

Rel="Alternate" Hreflang="x"  چیست؟

ویژگی های hreflang که توسط Google در دسامبر 2011 معرفی شده به شما اجازه می دهد تا رابطه بین صفحات وب در زبان های متناظر را به موتورهای جستجو نشان دهید. این کار در زمانی که محتوایی را برای مخاطبان محلی ایجاد کرده اید مفید است. ویژگی hreflang سیگنالی را برای موتورهای جستجو جهت پرس و جو کاربر در زبان "x" اضافه می کند که این نتیجه را به جای یک صفحه با محتوای مشابه در زبان "y" می خواهند.

 

به عنوان مثال، اگر نسخه اسپانیایی صفحه اصلی انگلیسی خود را ایجاد کنید، آن را توسط hreflang="es" به عنوان "Español" تگ می کنید، تا جستجوگران با آدرس IP که یک موتور جستجوگر بنا به دلایلی آن را  یک کشور اسپانیایی زبان می داند به جای نسخه انگلیسی صفحه در زبان اسپانیایی مشاهده کند. این امر میزان جست وجو و تبدیل های شما را با این اطمینان که کدام نسخه از صفحه شما برای مخاطبان مورد نظر مناسب تر است، کاهش می دهد.

Hreflang می تواند برای نشان دادن اینکه محتوای شما تنها یک زبان واحد را مورد هدف قرار داده استفاده شود. همچنین می توانید صفحات خود را با گسترش ویژگی hreflang و حاشیه نویسی به طور خاص مشخص کنید این کار نشان می دهد که کدام منطقه محتوا برای چه محلی مناسب است، به عنوان مثال "hreflang="es-es برای اسپانیا و در مقابل "hreflang="es-mx برای مکزیک می باشد. این امر به ویژه برای هدف گیری کاربران یا همان  geotarget user   جهت کنترل تغییرات در ارز، حمل و نقل، فصلی بودن و فرهنگ مفید خواهد بود.

Hreflang یک سیگنال است و دستورالعمل نمی باشد، این امر بدین معنا است که عوامل دیگر SEO ممکن است ویژگی hreflang را نادیده بگیرند و یک نسخه دیگر از صفحه شما را به رتبه بالاتر برسانند. برای نشان دادن واضح ترین سیگنال های ممکن به موتورهای جستجوگر که کدام صفحات برای کاربران در آن زبان مناسب اند، مطمئن شوید که از سایر ابزارهای بین المللی SEO بهترین استفاده می برید.

توجه داشته باشید، در حال حاضر Google و Yandex از ویژگی hreflang استفاده می کنند،اما Bing متا تگ های زبان را مورد استفاده قرار می دهد.

 

بهترین روش های SEO

برای به دست آوردن بیشترین سود از ویژگی hreflang، راهنمایی های زیر مهم هستند:

 مشخصه Hreflang کجا می رود:

 ویژگی hreflang را می توان در نشانه گذاری روی صفحه، هدر HTTP یا نقشه سایت قرار داد. تنها از یکی از این مکان ها استفاده کنید. اگر شما Sitemap یا نقشه سایت را انتخاب کنید، این ابزار می تواند کمک بزرگی باشد. 

ویژگی Hreflang چگونه به نظر می رسد:

 ویژگی hreflang در هر صفحه باید دارای مرجع برای خود و همچنین تمام صفحاتی باشد که به عنوان جایگزین برای آن استفاده می شوند. اگر وب سایت اسپانیایی شما ژامبون ایبرین  را تنها برای مشتریان اسپانیایی، فرانسوی و پرتغالی به فروش می رساند، ویژگی های hreflang برای صفحه شما ممکن است شبیه به این باشد:

<link rel="alternate" href="example.com" hreflang="es-es" />
<link rel="alternate" href="example.com/fr/" hreflang="fr-fr" />
<link rel="alternate" href="example.com/pt/" hreflang="pt-pt" />

حاشیه نویسی های مشابه باید بر روی صفحه اصلی فرانسوی و پرتغالی شما نیز ظاهر شوند. هنوز امکان دارد که مشتریان مکزیکی، فرانسوی-کانادایی و برزیلی بتوانند سایت شما را ببینند (به یاد داشته باشید، hreflang یک سیگنال نیست و یک دستورالعمل است)، اما اگر جنبه های دیگر محتوا و سایت خود را محلی سازی کنید (از ابتدا با نشان دادن میزان استفاده از ارز و نمایش یک آدرس محلی و شماره تلفن)، شما به احتمال زیاد مجبور به مقابله با محدودیت های واردات / صادرات آمریکایی در محصولات گوشت خود نمی باشید. :) 

زبان ISO و کدهای منطقه

زبان ISO و کدهای منطقهتصویر بالا پستی در یک وبلاگ توسط الیدا سلیس است که چگونگی استفاده اشتباه از ویژگی hreflang را را نشان می دهد. 

گوگل از فرمت  ISO 639-1 برای کدهای زبان پشتیبانی می کند و شما می توانید با استفاده از فرمت  ISO 3166-1 Alpha 2 را مشخص کنید که کدام منطقه مورد هدف قرار گرفته است. تمام کد ها بصری نیستند (به عنوان مثال، کد انگلیس "gb" نیست و "uk")، پس قبل از اینکه کد اشتباه را در سراسر سایت خود وارد کنید، آن را بررسی نمایید. این ژنراتور تگ hreflang می تواند به شما کمک کند.

ژنراتور تگ hreflang

تصویر از پست وبلاگ الیدا سلیس برای اعلام ژنراتور تگ hreflang.

 اگر قصد نشان دادن این صفحه برای کاربران در بیش از یک کشور یا منطقه را دارید، می توانید از یک hreflangs چندگانه استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر هدف صفحه افرادی است که به زبان های اتیوپی،اریتره و آمریكایی صحبت می كنند، می توانید کدرا به این صورت نشان دهید:

<link rel="alternate" href="example.com" hreflang="am-et" />
<link rel="alternate" href="example.com" hreflang="am-er" />

فراموش نکنید که یک ویژگی hreflang عمومی را بدون کد منطقه به همراه داشته باشید تا از ترافیک جستجوگران زبان امهاری در جیبوتی یا سایر نقاط دنیا نیز استفاده کنید:

<link rel="alternate" href="example.com" hreflang="am" />

هدف کلی با x-default 

اگر صفحه شما محتوای متنوعی را در زبان های مختلف ارائه دهد یا فقط یک کاربر را برای انتخاب یک صفحه دلخواه درخواست می کند، می توانید از x-default استفاده کنید تا نشان دهد که صفحه به طور خاص هدف نمی باشد. این امر اینگونه به نظر می رسد:

<link rel="alternate" href="http://example.com/" hreflang="x-default" />

تأثیر Hreflang در رتبه بندی ها 

ویژگی های Hreflang ممکن است به افزایش ترافیک کمک نکند؛ در عوض، هدف استفاده از آن، خدمت به محتوای مناسب برای کاربران مناسب است. آنها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا نسخه صحیح صفحه را به SERP بر اساس مکان و تنظیمات زبان کاربر تغییر دهند. در رتبه بندی برای جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه چیدمان جغرافیایی و یادگیری ccTLDs کمک می کند. 

تفاوت بین Hreflang و Canonicalization

Canonicalization ابزاری است که به موتورهای جستجو نسخه ای از یک URL (هر کدام با محتوای مشابه) را نشان می دهد که یکی از مهم ترین موارد برای جلوگیری از مسائل محتوای تکراری می باشد. از سوی دیگر، Hreflang ابزاری برای نشان دادن این است که کدام صفحات مختلف (اما اغلب مشابه) (بر اساس زبان یا منطقه) باید در یک جستجو نشان داده شوند. گوگل استفاده از "rel = "canonical در کشور یا نسخه های زبان سایت شما را توصیه نمی کند. اما می توانید آن را در یک کشور یا نسخه ای از زبان استفاده کنید.

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...