آموزش بازاریابی محتوا

آموزش بازاریابی محتوا – ابزارهای ابتدایی

ابزارهای بازاریابی محتوا در شکل ها و سایزهای مختلف وجود دارن. ابزاری که برای کار شما مناسب باشه بستگی به نیازهای کسب و کار و حوزه ی استراتژی بازاریابی محتوای شما داره. ابزارهایی که در ادامه لیست شدن سه تا از جنبه های اصلی را پوشش میدن: ایجاد محتوا، مدیریت و بهینه سازی.

ابزارهای ایجاد و انتشار محتوا

این ابزارها به شما کمک می کنن تا وب سایتی را از ابتدا بسازین، وبلاگ بسازین و ایمیل هایی را به مشترکان ارسال کرده و تقریباً هر نوع محتوایی را نشر بدین. این ابزارهای با عنوان ابزارهای مدیریت محتوا شناخته میشن و از انواع ساده و مجانی گرفته (مثل وردپرس و دروپال) تا انواع پولی آن­ها (مثل Sitecore ,  و Tridion) وجود داره.

ابزارهای تبدیل و ضبط اطلاعات

این ابزارها این امکان را به شما میدن تا برای landing pageهای اصلی، فرم های ثبت نام و نظرسنجی های آنلاین بسازین. این ابزارها اطلاعات مشتری هایی که از این صفحه ها بازدید می کنن را ثبت و ضبط می کنن و قابل ادغام با ابزارهای فروش (مثل Salesforce.comT Wufoo, Equola, Manticore و ...) هستند.

ابزارهای بهینه سازی محتوا

این ابزارها به شما کمک می کنند تا محتواهای خاصی را بصورت هدفمند به مشتری ها ارائه بدین. بعد از این­که کاربرها وارد سایت شدن و ابزار آن­ها را شناسایی­شان کرد، محتواهای مرتبط با هر یک از آن­ها را به آن­ها ارائه میده.

برای نمونه، فرض می کنیم یک سایت مسافرتی دارین، یک کاربر وارد سایت شده و خودش را گردشگری معرفی کرده که در شهر به دنبال ماشین میگرده، در این لحظه این ابزارها محتوا را فیلتر کرده و فقط اطلاعات مورد نیاز کاربر را به او ارائه میدن و اطلاعات بی ربط را پنهان میکنن. نمونه هایی از این ابزارها عبارتند از Google Website Optimizer, Adobe Omniture, Autonomy Optimostو .... .

ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی و ردیابی

این ابزارها برای مدیریت و ردیابی محتوای کانال های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر عالی هستن. Hootsuite یکی از رایج ترین این ابزارهاست که این امکان را به شما میده تا پست های رسانه اجتماعی­تان را بطور متمرکز زمان بندی و برنامه ریزی کنین. می توانید برای توییتر از Tweetdeck استفاده کنین و برای تجزیه تحلیل بیش تر هم می توانید از ابزارهایی مثلِ Radian6 و Sysomos استفاده کنین.

در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش بازاریابی محتوا

Learn Content Marketing

سرفصل ها

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...