آموزش بازاریابی محتوا

آموزش بازاریابی محتوا – وبلاگ‌ها

وبلاگ چیه؟

وبلاگ ابزاری عالی برای ایجاد و انتشار محتواست. وبلاگ ممکنه تحت صفحه‌ی اصلی وب‌سایت‌ تان باشه یا مرکزی برای محتواها؛ و در آن پست‌هایی مثل اطلاعیه‌های محصولات، راهنمای سرویس‌ها، مقالات راهنمای ایده‌ها، اطلاعیه‌های مطبوعاتی و ... را نوشته میشه. وبلاگ، اساساً پلت‌فرمی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و تفکرات با دنیاست.

طرز کار وبلاگ

برای کار با وبلاگ باید از یکسری قوانین پیروی کنین خصوصاً اگه وبلاگ‌تان مرتبط با کسب و کار باشه:

  • مخاطبان‌تان را بشناسین و اهدافی که می‌خواین از طریق وبلاگ به آن‌ها دست پیدا کنین را مد نظر داشته باشین. بررسی کنید که اهداف‌تان از طریق گوگل یا ابزارهای تجزیه و تحلیل تحقق می‌یابند یا نه.
  • عنوان‌های عالی انتخاب کنید تا نرخ باز شدن پست‌های وبلاگ افزایش پیدا کنه. خصوصاً اگه کار بازاریابی را از طریق ایمیل‌های Enewsletters یا life-cycle انجام میدین.
  • طوری وبلاگ را طراحی کنین که به غیر از زیبایی این قابلیت را هم داشته باشه که مشتری‌ها براحتی آیتم‌هایی مثل آیکن اشتراکِ RSS، جعبه‌ی جستجو، اطلاعات تماس و آیکن‌های به اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی را پیدا کنن.
  •  موضوعات را بخوبی دسته بندی کنین. به موضوعات کلمه‌های کلیدی و تگ‌های مرتبط اضافه کنین تا مشتری‌های براحتی پست‌های وبلاگ را پیدا کنن.
  •  حواستان به کامنت‌های اِسپَم باشه و ویژگی نظارت بر کامنت‌ها (comment moderation) را فعال کنید تا بتوانید اِسپَم‌ها را فیلتر کنین.

مزایای داشتن وبلاگ

وبلاگ در درجه‌ی اول یک ابزارِ ساختِ-جامعه و مکانی برای تولیداتی است که منجر به ایجاد اشتراک‌های جدید میشن و ممکنه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به فروش هم کمک کنه. همچنین وبلاگ یک ابزار عالی برای بیشینه‌سازی محتواست، برای مثال، فرض می‌کنیم یک ویدیوی آموزشی جدید برای مشتری‌ها ایجاد کردین و روی سایت و یوتیوب منتشر کردین. حالا می‌توانید برای بازاریابی این ویدیو، یک پست در مورد آن به وبلاگ اضافه کنین. مهمتر از همه این‌که وبلاگ باعث می‌شه رابطه‌ی شما با مشتری‌ها بهتر بشه و مشتری‌ها برای مدت بیش‌تری ماندگار بشن.

در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش بازاریابی محتوا

Learn Content Marketing

سرفصل ها

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...