آموزش بازاریابی محتوا

آموزش بازاریابی محتوا – Infographicها (اطلاعات گرافیکی)

Infographicها چه هستن؟

امروزه تقریباً تمام کسب و کارها ویدیو یا infograpgicها را بعنوان بخشی از برنامه ی بازاریابی محتوا ایجاد می کنن. می توانید در حوزه ی کسب و کار برای راهنماییِ مشتری ها راجع به محصول یا سرویس تان از ویدیوها استفاده کنین. می توانید با infographicها، به مشتری ها کمک کنین تا مشکل خاصی که برای آن ها حل کرده اید را درک کنن.

استفاده از ویدیوها و infographicها محدود به آموزش محصولات و راهنمایی ها نمیشه. با رشد بی سابقه ی سایت های ویدیویی مثلِ YouTube و Vimeo و سایت های infogrophicای مثل Listly، می توانید برای ایجاد اطلاعیه های نام تجاری، هدایت به سمت فروش و تیدیل خودتان بعنوان پیشرو تفکر در صنعت، از ویدیوها و infographicها استفاده کنین.

نکته هایی برای ایجاد یک Infographic خوب

برخلاف باور عموم، ایجاد یک فیلم یا infographic مناسب، پرهزینه نیست. به هر حال نباید تمام تمرکز روی ایجاد محتوایی که بطور ویروسی پرمخاطب میشه باشه، باید محتوا داستانی را تعریف کنه که برای مشتری ها جالب باشه.

  • حتی اگه محتوا راجع به محصول یا سرویس باشه نباید به وضوح جدی باشه. ویدیو یا infographicای که میسازین باید سرگرم کننده باشه و همزمان مشتری ها را آموزش هم بده.
  • چیزهایی که ویدیو یا infographic ارائه میدن را لیست کنین. ببینین که فقط داستانی واقعی راجع به شرکت تعریف می کنه یا شامل مشتری ها و فروشنده ها هم میشه؟
  • در مورد ویدیو، اولین بخشی که باید ایجاد بشه یک اسکریپ عالیِه. دومین بخش شامل صوت و تصویرهاست. برای انجام این کار افراد متخصص و حرفه ای استخدام کنین.
  • هر چند infographicها حاوی اطلاعات و داده های آماری هستن ولی یک infographic خوب باید کاری فراتر از این ها انجام بده. Infographic باید بینشی را در اطلاعات تعبیه کنه و نحوه ی افزایش اطلاعات را نشان بده.

مزایای استفاده از Infographicها

این که بگیم ویدیو ها و infographicها چیز عالی ای اضافه بر استراتژی بازاریابی محتوا هستن، نوعی دست کم گرفتنِه. با توجه به ماهیت بصری و پتانسیل آن ها برای پخش شدن و جذب مخاطب بصورت ویروسی، بسیار ضروری و بسیار ارزشمند هستن،

از آن جایی که امروزه گوگل از نوعی روش جستجوی تلفیقی استفاده می­کنه، ویدیوها و infographicها رتبه بندیِ گوگل را هم افزایش میدن و ترافیک بیش تری را به وب سایت هدایت می کنن.

در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش بازاریابی محتوا

Learn Content Marketing

سرفصل ها

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...