آموزش بازاریابی محتوا

آموزش بازاریابی محتوا – معرفی

بازاریابی محتوا با نام­های مختلفی مثل بازاریابی داخلی، روزنامه نگاری شرکتی، رسانه ی بِرند، تبلیغات بومی و نشر مشتری و ... شناخته میشه، ایده­ی اصلی پشت این استراتژی بدون تغییر باقی مانده، برای مثال، ایجاد و توزیع محتوایی که مخاطبان را بصورت هدفمند، درگیر و جذب کرده و آنها را تشویق به انجام کاری کنه که به سود کسب و کارِه.

کاربرد بازاریابی محتوا چیه؟

رشد شبکه ی جهانی وب، شبکه­های اجتماعی و تکنولوژی های موبایل باعث تغییر رابطه­ی میان مشتری ها و کسب و کارها شده. امروزه بطور متوسط مشتری ها فقط با نگاه کردن تبلیغات های روی بیلیبوردهای تبلیغاتی، محصول را نمی خرن. مشتری ها در گوگل جستجو می کنن تا محصول را با محصولات مشابه مقایسه کنن، بررسی هایی که توسط افراد متخصص انجام شده را بخوانند و حتی قبل از این که پول خرج کنن و محصول را بخرن در شبکه های اجتماعی از دوست هایشان هم پرس و جو می کنن.

در نتیجه، کسب و کارها اگه بخوان اعتماد مشتری هایشان را جلب کرده و روی تصمیمات خرید آن ها تأثر بذارن باید در مورد استراترژی ها و روش های سنتی بازاریابی شان بازنگری کنن. این جا همان جاییه که بازاریابی محتوا نقش خیلی مهمی بازی می کنه و به کسب و کارها کمک می کنه تا با پررنگ کردن و ترویج ویژگی های کلیدی شان، توجه مشتری های بالقوه را به محصولاتشان جلب کنن.

استراتژی بازاریابی محتوا

قبل از ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا برای کسب و کار باید اول هدف هایتان را مشخص کنین. میخواین با این محتوا به چه چیزی دست پیدا کنین؟ عضوهای بیشتر برای وبلاگ؟ یا ترافیک بیش تر؟ یا شاید هم میخواین برخی از صفحه های فروش در وب سایت تان تبدیل بشن؟ هدف هر چه باشه فرقی نمی کنه فقط باید قبل از شروعِ ایجاد استراتژی ها، اهداف را لیست کنین.

گفته شده برای استراتژی های بازاریابی محتوایی که شبیه به هم هستن، صرف نظر از اهداف شان، عناصر اساسی خاصی وجود داره. این عناصر بصورت کوتاه در ادامه لیست شدن، ولی بعداً جزییات بیش تری در موردشان خواهیم گفت:

  •  شناخت مشتری ها
  •  ساخت پیام یا داستانِ مخصوص بِرَندتان
  •  تعریف محتوایی که میخواین ایجاد کنین
  •  اندازه گیری میزان موفقیت تلاش هایی که در زمینه ی بازاریابی محتوا انجام میدین
در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش بازاریابی محتوا

Learn Content Marketing

سرفصل ها

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...