آموزش بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال –Pinterest

Pinterest به مردم کمک میکنه تا چیزها را به روشی ساده و بصری پیدا کنن. Pinnerها ممکنه هنگام browse کردن تابلوها، اسکرول کردن در دسته­بندی که لیست کردین یا جستجویِ مستقیم چیزهایی که دوست دارن را پیدا کنن.

pinterest

Pinهای Pinterest

هر Pin در Pinterest، یک ایده- یک کادو یا حتی یک نقل قولِه. این Pinها همیشه به سایت­هایی که به آن‌ها مرتبط هستن(مثل سایت شما!) اشاره میکنن؛ اگه به سایت­تان دکمه­ی add (اضافه کردن) اضافه کنین، مردم می­توانند با استفاده از آن محتوای شما را به Pinterest اضافه کنن.

Pinهایِ Pinterest، نسبت به توییت (tweet) با میانگینِ بازتوییتِ (retweet) 1.4%، 100 بار بیش­تر قابل پخش شدن هستن و نسبت به فیسبوک، نیمه­ی عمر هر pin، 16000x (برابر) طولانی­تر از پست فیسبوکِه.

بُردها (Boards) جایی هستن که مردم Pinهایشان را در آن جمع­آوری و سازمان­دهی می­کنن. هر بُرد داستان منحصر به فردیِه که آن شخص به آن اهمیت میده. مردم می­­توانند بردهایی که دوست دارن را follow (پیروی) کنن.

حساب کاربریِ Pinterest

اگر هنوز حساب کاربریِ Pinterest ندارین یا اگه حساب­تان شخصیِه، باید برای یک Pinterest یا حساب کسب و کار شخصی ثبت نام کنین تا از تمام مزایای Pinterest بهره­مند بشین.

با ایجاد حساب کاربری کسب و کار، به تجزیه و تحلیل­های Pinterest، هم دسترسی پیدا می­کنین که یکی از جدید­ترین و عالی­ترین ویژگی­های Pinterest برای حساب­های کسب و کارِه.

بعد از این­که حساب کاربری را تأیید کردین، به اطلاعات ردیابی مهمی دست پیدا می­کنین. می­توانید ببینین که کدام استراتژی­ها و محتواها جواب میدن، بنابراین می­توانید متداوماً بازاریابی­تان را بهبود بدین.

قوانینِ Pinterest که پیروی از آن­ها اجباری هستش

برای استراتژی بازاریابی ابتداییِ Pinterest، باید همیشه از مجموعه قوانین زیر پیروی کنین-

بُردها را مرتب و سازمان یافته نگه دارین

یکی از بخش­های بزرگ محبوبیتِ Pinterest بستگی به مرتب و سازمان­یافته بودن ساختار داره. حتی اگر بُردها بزرگ و پر از محتوا باشن باز هم باید چشم­نواز بوده و براحتی قابل هضم و درک باشن. به این معنی که محتوای بردهایی که ایجاد میکنین باید دسته­بندی شده باشن و مرتبط به هم باشن.

عکس­های قابل به اشتراک­گذاریِ Pin

هدف کمپینِ Pinterest اینه که از طریق repinها (pin کردن مجدد)، لایک­ها، کامنت­ها و فالورهای جدید، تا جای ممکن بیش­تر در معرض دید قرار بگیره. یکی از قسمت­های بزرگ این امر از طریق pin کردن عکس­هایی تحقق پیدا می­کنه که به نظر مردم جذابَن و تمایل دارن که آن­ها را به اشتراک بذارن.

از آن­جایی که Pinterest یکی از مهم­ترین شبکه­های اجتماعیِ تصویر محورِه، سعی کنین بر اساس روانشناسی کاربران، تصاویر جذابی را Pin کنین. تحقیقات نشان داده عکس­هایی که رنگ قالب خوبی دارن، خوب عمل می­کنن و کارایی تصاویر مایل به قرمز بهتر از تصاویر مایل به آبیِه؛ تصاویر روشن بهتر از تصاویر تیره عمل می­کنن.

فالو کردنِ (follow) افراد درست

اغلب بدست آوردن فالورهای (follower) اولیه یکی از سخت­ترین قسمت­های کارِه چون ایجاد اعتبار زمان­بَره. برای سرعت بخشیدن به این فرایند، فالو (follow) کردن تعدادی از pinnerهای (pin کننده­های) مرتبط کمک کننده­ست. انجام این­کار نفع زیادی داره چون هر شخصی که فالو (follow) می­کنین متوجه میشه و به این ترتیب سریعاً در معرض دید او قرار میگیرین.

فرض می­کنیم محتوایی با کیفیت و تعدادی قابل توجهی از افرادی که تمایل به فالوبَک (follow back) کردن، دارین. به این ترتیب بعد از این­که تعدادی فالور بدست بیارین، تعداد فالورها بصورت افزایشی زیاد میشه.

میزان دوره­هایِ Pin کردن

این­که تعادل زمانیِ pin کردن را پیدا کنین خیلی مهمِه! اگه خیلی زیاد pin کنین، فالورها اذیت میشن، اگه خیلی کم pin کنین هم فراموش میشین.

محتواهایی را pin کنین که با مخاطبان­تان تطابق داشته باشن

غذا، هنر و زیبایی، در Pinterest به خوبی جواب میدن ولی دسته­ای از افرادی که به کسب و کارتان مربوط نیستن را تحت فشار و زور قرار ندین که برند شما را امتحان کنن.

ایجاد محتوای منحصر به فرد برای Pinterest

سایز عکس­ها در کانال­های رسانه­های اجتماعی فرق می­کنن. در Pinterest تمام pinها، طول مشابه و عرض نامحدودی دارن. یک سایز خوب برای یک نمونه pin، 1102×736 پیکسل است. این سایز خیلی نه خیلی بزرگه و نه خیلی کوچک.

در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش بازاریابی دیجیتال

Learn Digital Marketing

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...