بهینه سازی موتورهای جستجوگر

آموزش SEO – ساخت لینک

ساخت لینک یکی از روش های سئو است برای دست یابی لینک ها از وب سایت های خارجی به وب سایت شما جهت بهبود هدایت از هر دو طرف (مثلاً، کلیک کردن مردم روی لینک ها) و بهبود رتبه ی موتور جستجو. ساخت لینک برای افزایش محبوبیت سایتِه.

وب سایت Crawler (خزنده ی وب سایت)، به سایت هایی که رتبه بندی بالایی در موتور جستجو دارن بارها و بارها مراجعه می کنه. می توانید با گذاشتن سایت تان در وب سایت هایی که رتبه ی بالایی دارن، این حقیقت را با چشم خودتان ببینین. اگه لینک سایت شما در سایت هایی باشه که رتبه ی بالایی دارن، 99.99% شانس این را دارین که سایت تان در طی 24ساعت شاخص گذاری بشه.

نحوه ی افزایش محبوبیت لینک

راه های مختلفی برای افزایش محبوبیت لینک وب سایت وجود داره. می توانید از نکات زیر که به راحتی قابل تطبیق هستند پیروی کنین.

 • سایت تان را بصورت دستی در موتورهای جستجوی محبوب ثبت کنین. بدنبال ثبت اتوماتیک نباشین.
 • سایت تان را در پروژه هایی که دایرکتوری باز دارن لیست کنین مثل org یا yahoo.com. لیست کردن سایت در این دایرکتوری ها محبوبیت لینک را افزایش داده و رتبه بندی موتور جستجو را در دیگر موتورهای جستجو ارتقا میده.
 • محتوای با کیفیت ارائه بدین تا افراد تمایل داشته باشن که به سایت شما لینک کنن چون ممکنه در آینده چیزهایی که نیاز دارن و در جاهای دیگه پیدا نمیشه را درسایت شما پیدا کنن.
 • از مدیران سایت های دیگه بعنوان اهرمی برای ارتباطات شخصی استفاده کنین. لینک سایت تان را در سایت های آن ها قرار بدین. لینک های یک طرفه بیش تر از تبادل لینک ارزش دارن.
 • در برنامه های تبادل لینک شرکت کنین. 20 سایت برتر در زمینه ی کسب و کارتان را پیدا کرده و برای تبادل لینک با آن ها تماس بگیرین. تبادل لینک میان سایت های نامرتبط ممکنه روی رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو تأثیر بذاره.
 • اگه در انجمنی عضو هستین و انجمن برای نگه داشتن لینک سایت شما محدودیتی در چیزهای مثل امضا و ... نداره می توانید از چنین انجمن هایی برای افزایش محبوبیت سایت استفاده کنین.
 • سایت را برای bookmark کردن سایت هایی مثلِ DIGG و Slashdot ثبت کنین. قبل از ثبت، سیاست های اِسپَم (spam policy) آن ها را بخوانید.
 • تعدادی مقاله ی خوب در سایت های وبلاگ نویسی بنویسین و داخل آن ها تعدادی لینک به سایت خودتان قرار بدین.
 • به ارائه ی محتوای خوب به بازدیدکننده ها ادامه بدین. سعی کنین در سایت تان مخاطبان را مشغول نگه دارین. در صورت امکان انجمن، خبرنامه، وبلاگ و ... نیز ایجاد کنین.

راه های دیگه ای هم وجود دارن، ولی برای انجام آن ها باید پول هزینه کنین.

 • در وب سایتی که رتبه بندی بالایی داره، مکانی برای قرار دادن لینک سایت تان بخرین.
 • برای هدایت ترافیک به سایت تان، در برنامه ی Google’s AdWords عضو بشین.
 • می توانید از آپشن های تبلیغاتی دیگه هم استفاده کنین تا تعداد بازدیدکنندهای سایت که در محبوبیت لینک سایت تأثیر گذاره، افزایش پیدا کنه.
در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

بهینه سازی موتورهای جستجوگر

Learn SEO

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...