آموزش PHP

آموزش پیشرفته PHP - اشکالزدایی

برنامه ها به ندرت به درستی برای اولین بار کار می کنند. بسیاری از چیزها می توانند در برنامه شما اشتباه کنند که باعث می شود مترجم PHP یک پیام خطا ایجاد کند.

شما در مورد این که پیغام های خطا به کجا ارسال شوند حق انتخاب دارید. پیام ها را می توان به همراه خروجی برنامه دیگر به مرورگر وب ارسال کرد. همچنین می توانند در error log وب سرور شامل شوند.

برای نمایش پیام های خطا در مرورگر، دستورالعمل پیکربندی display_errors را روی On تنظیم کنید. برای ارسال خطا به  error logدر سرور وب، log_errors را روی On تنظیم کنید. اگر می خواهید پیام های خطا در هر دو مکان نمایش داده شوند، هر دو را on کنید.

PHP برخی از ثابت های شما را تعریف می کند که می توانید برای تنظیم مقدار error_reporting به طوری که فقط خطاها با انواع خاص گزارش شده: E_ALL (برای همه خطاها به جز strict notices)، E_PARSE (خطاهای parse)، E_ERROR (خطاهای fatal)، E_WARNING (هشدارها) E_NOTICE (اعلان ها)، و E_STRICT (اعلان های strict) استفاده کنید.

هنگام نوشتن برنامه PHP، ایده خوبی است که از ویرایشگرهای متنی PHP مانند BBEdit یا Emacs استفاده کنید. یکی از ویژگی های ویژه این ویراستاران، نحو برجسته سازی است. این برنامه ها رنگ قسمت های مختلف برنامه شما را بر اساس آن قسمت ها تغییر می دهد. به عنوان مثال، رشته ها صورتی هستند، کلمات کلیدی مانند if و while آبی اند، commentها (نظرات) خاکستری و متغیرها سیاه می باشند.

یکی دیگر از ویژگی ها، تطبیق نقل قول و براکت است که کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که نقل قول ها و براکت های شما متعادل هستند. وقتی تایپ کننده یک معادله بستن مانند} را تایپ می کنید، ویرایشگر باز می شود {آن را مطابقت می دهد. 

نقاط زیر باید در هنگام اشکالزدایی برنامه تأیید شوند.

  • Missing Semicolons: هر عبارت PHP با سمیکالون (؛) به پایان می رسد. پی اچ پی به خواندن دستورات متوقف نمی شود تا آنکه به نقطه پایانی یعنی سمیکالون دست یابد. اگر شما در انتهای یک خط از سمیکالون را فراموش کنید، PHP خواندن دستورات را در خط زیر ادامه می دهد. 
  • Not Enough Equal Signs: هنگامی که شما می پرسید که آیا دو مقادیر در یک مقایسه نسبت برابر هستند، شما نیاز به دو نشانه برابر (==) دارید. استفاده از یک علامت مساوی، یک اشتباه رایج است. 
  • Misspelled Variable Names: اگر شما یک متغیر را اشتباه وارد کنید، PHP آن را به عنوان یک متغیر جدید درک می کند. به یاد داشته باشید: برای PHP، $ test همان متغیر Test$ نیست.
  • Missing Dollar Signs: علامت دلخواه دلار در یک نام متغیر واقعا دشوار است، اما حداقل آن معمولا پیام خطایی را به وجود می آورد تا شما بدانید کجا مشکل را پیدا می کنید.
  • Troubling Quotes: می توانید تعداد زیاد یا کمی از نقل قول اشتباه را استفاده کنید. بنابراین باید تعداد متعادلی از نقل قول ها را بررسی کنید. 
  • Missing Parentheses and curly brackets: آنها همیشه باید جفت باشند. 
  • Array Index: تمام آرایه ها باید از صفر به جای 1 شروع شود.

علاوه بر این، تمامی خطاها را به درستی مدیریت می کنند و تمام پیام های ردیابی را به فایل log سیستم هدایت می کنند، به طوری که اگر مشکلی رخ دهد، آن را به سیستم ورود به سیستم وارد می شود و شما می توانید این مشکل را برطرف کنید.

در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش PHP

Learn PHP

سرفصل ها

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...