آموزش ReactJS

ReactJS – بهترین روش ها

در این بخش بهترین روش ها، متدها و تکنیک هایِ React را که به شما کمک می کنن تا در طراحی و توسعه ی برنامه هایتان پایدار و ثابت قدم بمانید، لیست کرده ایم.

  • STATE – باید تا جایی که امکان داره از استفاده از state خودداری کنین. متمرکز کردنِ state و پاس دادن آن بعنوانِ props به سطوح پایین در ساختار درختیِ کامپوننت، روش خوبیِه. اگه گروهی از کامپوننت هایی که نیاز به داده هایی مشابه دارن، داشته باشین، باید آن ها را در یک عنصرِ container قرار بدین، این container، در واقع state را در خودش نگه میدارِه. الگویِ Flux، برای هَندِل کردنِ state در برنامه های React، روش خوبیِه.
  • انواعِ Prop – انواع prop همیشه باید تعریف بشن. این انواع به شما کمک می کنن تا تمام Propهایی که در برنامه هستن را پیگیری کنین و برای توسعه دهندگانی که در آینده روی آن پروژه ای کار خواهند کرد، بسیار کارآمد خواهد بود.
  • RENDER – بیش تر منطق برنامه باید در متد render قرار بگیره. باید تا جایی که می توانید منطق را در متدهایِ lifecycle مربوط به کامپوننت ها کاهش بدین و به متدِ render انتقال بدین. هرچه از state و propها کمتر استفاده کنین، کد تمیزتر و واضح تری خواهید داشت. همیشه باید تا جایِ ممکن state را ساده نگه دارین. اگر نیاز به انجام محاسباتی در state یا propها دارین می توانید در متدِ render انجام بدین.
  • COMPOSITION – تیمِ React، استفاده از روال های مسئولیتیِ واحد را توصیه می کنِه. به این معنی که یک کامپوننت فقط باید مسئول انجام فقط یک عمیات باشه. اگر برخی از کامپوننت هایتان بیش تر از یک عملکرد دارن، باید تغییرشان بدین و یک کامپوننت جدید برای تمام عملکردها بسازین.
  • HIGHER ORDER COMPONENTS (HOC) -  در ورژن های قدیمی ترِ React، برای هَندِل کردن ویژگی های با قابلیت استفاده ی مجدد، mixinها پیشنهاد داده می شدن. از آنجایی که امروزه mixinها منسوخ شدن، یک روش برای انجام این کار، استفاده از کامپوننت های سطوح بالاتر (HOC) است. مثالی از HOC در بخش بعدی آورده شده.
در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

آموزش ReactJS

Learn ReactJS

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...