راهنمای توسعه دهندگان وب

تشخیص محبوبیت وب سایت

شما وب سایتی را طراحی کردین و آن را توسعه دادین و در آخر آن را روی سرور میزبانی (host) قرار دادین. حالا فقط به این فکر کنین که چه تعداد بازدیدکننده ی سایت از آدرس سایت شما و خدمات مرتبط با آن اطلاع دارن.

اگه میخواین سایت تان موفق بشه، بنابراین کار اصلی درواقع بعد از قرار دادن موفقیت آمیز سایت تان روی یک سرور میزبانی (hosting) شروع میشه. این مرحله شامل عملیاتیِه که در ادامه آمده با این وجود دست یابی به محبوبیت فقط به این موارد محدود نمیشه.

  • مشمول موتورهای جستجو بودن – اولین قدم اینه که باید وب سایت تان را مشمولِ انواع مختلف موتورهای جستجو مثل google، yahoo و msn کنین. هیچ وقت به نرم افزارهای اتوماتیک برای مشمول کردن وب سایت تان در این موتورهای جستجو، اعتماد نکنین. شرکت های تقلبی زیادی در این مورد وجود دارن بنابراین از آن ها دور بمانین و پول تان را هدر ندین.
  • مشمولِ open directory شدن – این روش، یکی دیگه از روش هاییِه که باعث محبوبیت سایت تان میشه. پروژه های open directory زیادی مثل dmoz.com و yahoo.com هستن که می توانید سایت تان را مشمول آن ها کنین تا توجه کاربران اینترنت را به سایت تان جلب کنین.
  • Google AdWords – این مورد، برنامه ای پولی از طرف گوگلِه که می توانید در آن ثبت نام کنین و بر اساس تعداد کلیک هایی که در لینک های وب سایت تان انجام میشه یا بر اساس تعدادِ برداشت های صفحه تان (page impressions) پول پرداخت کنین.
  • برنامه های تبلیغاتی – اگه بودجه ی زیادی دارین، می توانید از منابع بزرگ تری مثل تبلیغات برنامه های تلویزیونی یا تبلیغات روزنامه ها یا مجلات استفاده کنین. این منابع مأثرترین و گران ترین آپشن ها هستن.
  • مقاله ها و گزارشات –اگه گزارش یا مقاله می نویسین، می توانید برای دست یافتن به ترافیک بیش تر در سایت تان، از لینک وب سایت تان در در آن ها استفاده کنین.
  • تبادل لینک در سایت ها – سایت های زیادی مثل softskill.com هستن که تبادل لینک می کنن. این به این معنیِه که – شما لینک یک سایت دیگه را در سایت تان میارین و آن سایت هم لینک سایت شما را در سایتش میذاره. در این مورد هر دو طرف از تبادل لینک سایت هایشان سود می کنن.
در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

راهنمای توسعه دهندگان وب

Web Developer's Guide

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...