راهنمای توسعه دهندگان وب

ابزارهای مورد نیاز توسعه وب

بعنوان یک نیاز اساسی، باید اتصال اینترنتی خوبی از یک مرکز ارائه دهنده ی خدمات خوب که اتصالی خوب، با سرعتی بالا ارائه میده، خریداری کنین و فروشندگان را قبل از انتخاب بر اساس خدمات و پشتیبانی که ارائه میدن، ارزیابی کنید. در ادامه دلیل نقش عمده ی این امر آورده شده.

ابزارها و زیرساخت های زیر به شما در طراحی سایت کمک میکنن –

  • ماشینِ کامپیوتر – اگه کامپیوتر ندارین و این آموزش بصورت چاپ شده روی کاغذ به دست تان رسیده، قبل از همه چیز به شما می گم که به یک کامپیوتر که دارای سیتم عامل Windows یا Linux یا Unix یا Macintosh یا هر نوع دیگه ای از سیستم عامل ها باشه، احتیاج دارین.
  • اتصال اینترنتی – اگه در حال حاضر به اینترنت متصل نیستین و این آموزش بصورت چاپ شده روی کاغذ به دست تان رسیده به شما می گم که این دومین و یکی از مهم ترین ابزارهاییِه که برای اتصال به اینترنت و اتصال به وب سرورتان که میزبان سایت تان است، نیاز دارین. برای این امر می توانید بسته به تجهیزات و بودجه ای که دارین، یک اتصال dial up یا broadband یا پرسرعت، بخرین.
  • یک وب سرور – جدا از اتصال اینترنتی، برای نگهداری فایل های مرتبط به وب سایت تان به یک وب سرور نیاز دارین. بنابراین باید فضایی روی یک وب سرور خریداری کنین. میلیون ها ISP وجود داره که کارشان فروش فضای وب با قیمت های رقابتیست. در فصل مفاهیم میزبانیِ وب، جزئیات بیش تری راجع به این موضوع آورده ایم.
  • ویرایش گر متنی – این مورد، یکی دیگه از مهم ترین ابزارهاییِه که برای تولید وب سایت تان به آن احتیاج دارین. اگه از Windows استفاده می کنین، می توانید از notepad بعنوان ویراشگر متنی استفاده کنین، یا اگه از Linux/Unix استفاده می کنین، می توانید از ویرایشگر vi editor که ویرایشگر مورد علاقه ی منه استفاده کنین. برای نوشتن صفحه های HTML ، PHP یا ASP یا هر هدفِ ویرایشیِ دیگه ای، به این ویرایشگر نیاز پیدا خواهید کرد. برای اطلاعات بیش تر به ویرایشگر HTML آنلاین مراجعه کنین.
  • مرورگر وب – به این ابزار برای دیدن نتیجه ی فایل HTMLتان نیاز دارین. بنابراین باید یک مرورگرِ Internet Explorer یا Firefox ... روی کامپیوترتان نصب باشه.
  • ابزارهای نوشتن وب – اگه نمی خواین از ویرایشگر ساده ی متنی برای ویرایش فایل های HTMLتان استفاده کنین، تعداد زیادی ابزاری های تجاریِ دیگه برای نوشتن وب وجود داره. این ابزارها هم ویرایشگرهای متنی نامیده میشن. Microsoft's FrontPage و Macromedia Dreamweaver هر دو یک HTML بصری (WYSIWYG) (چیزی که مینویسید همان چیزی است که میبینید) و ویراشگر کدِ منبع HTML هستن. این ویرایشگرها به شما کمک می کنن تا صفحه های HTML را به سرعت طراحی کنین.
  • کلاینتِ ارتباط از راه دورِ امن (Secure telnet client) – اگه مستقیماً به وب سرورتان متصل میشین، می توانید از ابزاری به نام puTTY استفاده کنین. این همان چیزیه که من برای اتصال به وب سرور، استفاده می کنم.
  • کلاینتِ FTP امن (Secure FTP client) – اگه برای آپلود یا دانلود فایل هایتان، مستقیماً با استفاد از کلاینتِ FTP، به وب سرور متصل میشین، می توانید از ابزاری به نام PSFTP استفاده کنین. FTP کوتاه شده ی پروتکل انتقال فایلِه. بعد از این که وب سایت تان را طراحی کردین باید آن را به وب بفرستین و برنامه ی FTP هم دقیقاً همین کار را برای تان انجام میده. این برنامه همان چیزیِه که من هم برای اتصال به وب سرورم از آن استفاده می کنم.
در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

راهنمای توسعه دهندگان وب

Web Developer's Guide

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...