راهنمای توسعه وب سایت

راهنمای توسعه وب سایت - مهارت های مورد نیاز

توسعه وب سایت مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی وب سایت می تواند از بسیار ساده به پیشرفته ترین حالت باشد. اگر قصد دارید یک وب سایت حرفه ای برای یک مخاطب جهانی ایجاد کنید، باید مجموعه مهارت های زیر را داشته باشید و یا باید یک گروه از افراد را برای انجام این کار استخدام نمایید.

کارشناسان محتوا

متخصصین محتوا، محتوایی را که در وب سایت منتشر می شود، ارائه می دهند. آنها محتوا را با توجه به نیاز مخاطبان هدف طراحی می کنند و سپس محتوا را ویرایش و آراسته کرده و تا آن را منتشر می کنند.

متخصصان محتوا به طور متناوب به تخصص طراح سایت و مدیر وب متکی هستند. توجه داشته باشید که محتوا می تواند متن، داده ها، تصاویر، صدا یا لینک ها باشد.
طراح وب سایتطراح وب یک فرد فنی است که رابط کاربر گرافیکی (GUI) وب سایت را طراحی و نگهداری می کند. به عنوان مثال، شامل جایی که دکمه ها باید قرار بگیرند، چگونه تصاویر نمایش داده می شود، و غیره می باشد.

 

طراحان گرافیک

طراحان گرافیک فایل های تصویری را که در وب سایت قرار دارند، طراحی می کنند. این متخصصان درک درستی از طراحی گرافیک مناسب برای محیط وب دارند.

 

توسعه دهندگان وب

توسعه دهندگان وب کدهای برنامه را برای دستکاری محتوای عرضه شده بر اساس طراحی سایت که توسط طراح وب طراحی شده ایجاد می کنند. یک برنامه نویس وب باید از مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی برای کامپایل توابع خاصی که صفحات وب باید در پس زمینه انجام دهند استفاده کنند. در اینجا مجموعه ای از زبان برنامه نویسی مهم که یک برنامه نویس وب باید در آن ها خوب باشد وجود دارد:

  • HTML / XHTML: این ها زبان های نشانه گذاری هستند که برای ساخت وب سایت خود استفاده می کنید. یک برنامه نویس وب باید درک خوبی از HTML و XML داشته باشد.
  • PHP: این یک زبان برنامه نویسی محبوب برای توسعه صفحات وب است. 
  • PERL script : PERL یک زبان دیگر است که برای توسعه برنامه های کاربردی وب تعاملی مورد استفاده قرار می گیرد. 
  • Java یا VB Scripts : اسکریپت ها برای انجام اعتبار سنجی در سطح کاربر و افزودن تعامل بیشتر به وب سایت مورد نیاز است. بنابراین، یک توسعه دهنده وب لازم است که دانش کافی از هر یک از این اسکریپت های سمت سرویس گیرنده را داشته باشد.
  • :AJAX تکنولوژی  AJAX  آخرین تکنولوژی در وب است. گوگل و یاهو با استفاده از این تکنولوژی تجربه بهتر مرورگر  را به بازدیدکنندگان وب سایت خود ارائه می دهند.
  • ASP یا JSP : توسعه دهندگان وب برای توسعه وب سایت های تعاملی نیاز به ASP یا JSP دارند. 
  • Macromedia Flash : می توانید از Macromedia Flash برای ساخت یک وب سایت استفاده کنید. البته ممکن است زمان زیادی را برای یادگیری این تکنولوژی بگذارید، اما هنگامی که شما یاد می گیرید که چگونه از آن استفاده کنید، می توانید وب سایت های جذاب با استفاده از فلش را ایجاد نمایید.

 

محقق وب

شما باید ابزار جدید، روند و مسائل مربوط به فناوری وب را بررسی کنید. محققان وب با استفاده از تکنیک های جدید را برای یکپارچه سازی وب سایت ایجاد کنند. آنها ترافیک سایت مناسب را بهینه سازی کرده و ابزار توسعه سایت را ارزیابی می کنند که می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد.

 

منبع پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار

منبع پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار را به موقع و مورد نیاز ارتقا می دهند. آنها نقش مهمی در نگه داشتن سیستم و اجرا در یک روش بی عیب و نقص بازی می کنند.

 

بازاریابی و ارتقاء متخصصان

بازاریابی عمدتا از نرم افزارهای محبوب رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر برای تبلیغ محتوا و منابع موجود در سایت استفاده می کنند. آنها به مخاطبان هدف می رسند و آگاهی را در میان آنها ایجاد می نمایند.

 

مدیر سیستم

مدیر سیستم می داند که چگونه پروتکل ها را به عنوان رکوردهای HTTP، FTP، SMTP و DNS تنظیم و معرفی کند. مدیران سیستم، کسانی هستند که به دنبال هر جنبه ای از توسعه وب سایت و نگهداری آن می باشند.

در صورتی که سوال و یا نظری دارید، از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

مبحث آموزشی

راهنمای توسعه وب سایت

Website Development Tutorial

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...