توصیه های رایگان جهت نوشتن رزومه کاری فریلنسرها

بخش: متفرقه 96 بار مشاهده شده دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶ 0 نظر ارسال شده
توصیه های رایگان جهت نوشتن رزومه کاری فریلنسرها

اگر به عنوان فریلنسر تمام وقت در این جامعه رو به رشد هستید، حتما تاکنون چالش های خاص تشکیل رزومه را کشف نموده اید. چگونه کارهای خود را به کارفرما نشان دهیم؟ بهترین راه برای ترتیب آرایه وسیعی موقعیت های شغلی چیست؟ می خواهید رزومه خود را با استفاده از پس زمینه های سنتی ترتیب دهید؟ برای مجزا نمودن رزومه خود از دیگران به نکات زیر توجه کنید.

 

فرمت جایگزین

اکثر استخدام کنندگان و مدیران، فرمت معکوس را برای رزومه ترجیح می دهند، زیرا به وضوح پیشرفت شغلی متقاضی را نشان می دهد. اما این امر در هنگامی که کارفرمایان در یک زمان چندین پروژه را برای شرکت های چندگانه انجام می دهند مناسب نخواهد بود. ممکن است بسته به سابقه کاری شما منطقی تر باشد که رزومه خود را به ترتیب مهارت هایتان تنظیم نمایید. به عنوان مثال، اگر شما ویرایش، copywriting، و مشاوره رسانه های اجتماعی را انجام داده اید، جزئیات آنچه را که در هر رده انجام داده اید، به طور کامل شرح دهید. ترتیب پروژه های خود را به منظور اهمیت؛ بزرگترین مشاغل پایدار خود را در بالای صفحه فهرست کرده و سپس مشاغل کوچکتر را بنویسید.

 

تمام موارد را در آن جای ندهید

اگر مانند بسیاری از فریلنسرها، در زمینه های بسیاری فعالیت داشته و ماهر می باشید و پروژه های دریافتی و فهرست شرکت هایی که برای آن ها کار نموده اید، به طور مداوم در حال رشد می باشد. ممکن است تمام کارهایی که انجام داده اید برای رزومه یک یا دو صفحه ای مناسب نباشد، اما این بدان معنا نیست که نمی تواند یک اثر شش صفحه ای داشته باشد. انتخاب و تمرکز روی پروژه هایی که به آن ها افتخار می کنید که نشان دهنده مهارت های شما بوده و مربوط به شغل مورد نظر شما می باشد مهم است. به عنوان مثال، اگر برای کار بازاریابی رسانه های اجتماعی درخواست می کنید، می توانید تمرکز خود را بر شغل های نامناسب تر، به منظور تمرکز بر روی دستاوردهای مربوط به رسانه های اجتماعی خود در موقعیت های اخیرتان کمتر نمایید و بقیه موارد را برای وب سایت نمونه کارهایتان ذخیره نمایید.


فعال باشید

بیایید با آن روبرو شویم: رزومه کاری شما کمی متفاوت از کارمندان سنتی است، بنابراین لزوما بسیاری از دستورالعمل های مرسوم برای شما اعمال نمی شود. یکی از عوامل غیرمرسوم شامل نمودن اسناد اضافی به رزومه کاری است. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید لیستی از منابع را اضافه کرده و یا یک فایل zip با چند نمونه اخیر از کارهایتان را ارسال نمایید. این کار به کارفرمایان احتمالی اجازه می دهد تا دقیقا همان مواردی که قادر به انجامشان هستید را بدون کنایه زدن نشان دهید. برای جلوگیری از سرریز صندوق های پستی آن ها با فایل های بزرگ، می توانید به سادگی یک پیوند به نمونه کارها یا نمونه کارهای آنلاین را ارسال کنید و به جای انتظار کشیدن برای درخواست های بیش تر، نیازهای آنها را پیش بینی کرده و از آن فراتر بروید.

 

نمونه کارها بزرگ آنلاین

احتمالا باز هم قادر به ارائه تمام نمونه کارهایتان بر روی یک ورق کاغذ نیستید. داشتن سایت با نمونه کارهای آنلاین حرفه ای و جامع ایده خوبی است که می توانید کارفرمایان بالقوه را برای جزئیات بیشتر در مورد کار خود هدایت نمایید. در کارهایتان از عکس ها و لینک ها استفاده کنید، بیوگرافی دقیق تر کرده و جزئیات دیگر را که نشان دهنده مهارت های شما می باشد را بیافزایید. به یاد داشته باشید که کارکنان و مدیران استخدام می توانند این سایت برای مدت طولانی پیش از اینکه شما را حتی به صورت رسمی چک کنند، بررسی نمایند. پس از به روز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...