7 نکته مثبت برای تبدیل شدن به توسعه دهنده

بخش: برنامه نویسی 111 بار مشاهده شده جمعه ۱۰ شهریور ۹۶ 0 نظر ارسال شده
7 نکته مثبت برای تبدیل شدن به توسعه دهنده

تقاضاهای سازمانی برای front-end ، توسعه دهندگان full stack و تلفن همراه به سرعت در حال افزایش می باشند. در اینجا موارد مورد نیاز جهت آغاز جستجو برای بررسی فیلدهای شغلی وجود دارد.

توسعه دهندگان با رشد سریع فناوری های تلفن همراه و اینترنت اشیاء (IOT) از جمله متخصصین مورد نیاز در ایالات متحده آمریکا می باشند. اداره کار آمریكا رشد 17 درصدی را برای مشاغل توسعه نرم افزاری بین سال های 2014 تا 2024 پیش بینی نموده كه سریعتر از میانگین سایر حرفه ها است. پیش بینی می شود که در آن زمان مشاغل توسعه دهنده برنامه، رشد 19 درصدی و توسعه دهندگان سیستم،  رشد 13 درصدی داشته باشند.

در حال حاضر طبق داده های جستجوی کار در سایت Indeed.com، توسعه دهندگان Front end، توسعه دهندگان full stack، توسعه دهندگان تلفن همراه و توسعه دهندگان back end جزو 10 شغل مشکل برای انتخاب شدن در مشاغل های فن آوری می باشند. براساس گزارش اخیر، توسعه دهندگان Ruby در طی جستجوهای شغلی Indeed.com، سریعترین پرش را در جستجوی 656 درصدی تجربه نموده اند. 

جفری هاموند (Jeffrey Hammond)، معاون رئيس جمهور Forrester و تحلیلگر اصلی توسعه و تحویل برنامه ها، می گوید: "فرصت ها و تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان وجود دارد."

هاموند همچنین بیان نمود: توسعه وب و توسعه برنامه تلفن همراه زمینه های خوبی برای شروع یک جستجوی شغلی است. " در این روزها، با گسترش برنامه های کاربردی تلفن همراه ، افرادی تمایل دارند شانس خود را برای انجام کاری در زمان مناسب یا اشاره به برنامه هایی در  App Store نشان دهند،"شما باید در تقاضاهای موجود دقت کرده و مسیر حرکت خود را بر طبق آن ها ادامه دهید."

 

در اینجا هفت مهارت لازم برای یادگیری و ورود به حرفۀ توسعه دهندگی وجود دارد.

1. کد کردن

coding

Dojo Coding اخیرا SQL، Java و Python را به عنوان سه قاعده فراگیر در اکثر زبان های برنامه نویسی سال 2017 نامگذاری کرده است. ژن ریچاردسون (Gene Richardson)، مدیر عامل ارشد بورس اوراق بهادار اینگونه بیان کرد: "دانستن یک یا دو زبان برنامه نویسی، علاوه بر داشتن درک کد نویسی، به شما لغبی را به عنوان یک توسعه دهنده جوان یا وابسته می دهد. "

 کارگاه های  Bootcamps می تواند جای خوبی برای یادگیری باشد، گرچه بحث و گفتگوهایی در مورد سطح مهارت فارغ التحصیلان آن وجود دارد. هاموند گفت: "ما تنها حدود 50000 دانش آموز علوم کامپیوتر در سال داریم و این تعداد برای پاسخگویی به تقاضای توسعه دهندگان کافی نمی باشد." او گفت که غول های فناوری برای دانش آموختگان علوم کامپیوتر از دانشگاه های برتر رقابت می کنند. هاموند افزود: " کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​و راه اندازی این شرکت ها مایل به ایجاد یک فرصت برای افراد با انگیزه است که می توانند به کاری که انجام داده اند اشاره نماید. او گفت به این دلیل که شرکت ها به دنبال ایجاد جمعیت های توسعه دهندگان خود هستند این بوت کاپ برنامه نویسی یک گزینه قابل قبول محسوب می شود.

کرن پانتا (Karen Panetta)، همکار  IEEE و معاون دانشکده مهندسی در دانشگاه تافتس می گوید در زمان یادگیری، از کار کردن و دستکاری کد نترسید. " توسعه دهندگان جوان تمایلی به استفاده از debugge های سطح پایین برای مشاهده چگونگی عملکرد برنامه در حافظه، درک چگونگی ذخیره سازی از روی کد دستورالعمل، نحوه بازنویسی بالقوه و یا چگونگی تاثیر گذاری وقفه مانند power failure (قطع برق) یا transmission error (خطای انتقال) را ندارند. "

 

2.  چارچوب توسعه برنامه های مختلف

what is agile

ریچاردسون (Richardson) توصیه می کند که توسعه دهندگان چارچوب های مختلف برنامه های کاربردی یا روش هایی مانند Agile   و  Waterfall را با نقاط قوت و ضعفشان بیاموزند تا قادر به تعیین زمان استفاده از آن ها باشند. او گفت که دانستن اینکه چگونه از سوالات مناسب برای تعیین چارچوب استفاده کنید، مهم است. این ها شامل سوالاتی از قبیل "چه مشکلی را می خواهید حل کنید؟ مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ اندازه گیری موفقیت چیست؟ بودجه و جدول زمانی چیست؟ می باشند."

 

3.  یادگیری ماشین و روش هوش مصنوعی

partnership on ai

تام کافیلن (Tom Coughlin)، عضو ارشد IEEE و موسس Coughlin Associates می گوید: "این مناطق در حال تبدیل شدن به بخشی از کاربردهای جدید می باشند." همچنین با توجه به گزارشات اخیر  TechRepublic یادگیری ماشین ارائه دهندۀ هوش کسب و کار برای توسعه دهندگان نرم افزار است که آنها را به چشم انداز های کیفیت بهتر برای محصولات خود هدایت می نماید.

به تازگی سری ویسونات (Sri Viswanath) آتلیسین CTO  به TechRepublic اعلام نموده که وی معتقد است که افزایش یادگیری ماشین منجر به بیشتر شدن مشاغل توسعه می شود در نتیجه نظر برخی افراد در رابطه با کم شدن این مشاغل اشتباه است. 

 

4.  روانشناسی کاربر

کفیلین (Coughlin) اینگونه بیان کرد: "تمام مواردی را که در مورد چگونگی و دلایل مردم جهت استفاده از محصولات به صورت بصری و شخصی می باشد را بیاموزید."پانتا می گوید تمام این موارد به رابط کاربر باز می گردد. او افزود: "هنگامی که در حال توسعه هستید، باید از قابلیت های آسان استفاده کنید."

 

5.  ابزارهای بهره وری

ریچاردسون (Richardson) می گوید: استفاده از ابزارهای بهره وری توسعه دهنده (developer productivity tools) که به شغل و تیم شما کمک می کنند بسیار با اهمیت است. وی افزود: "این ابزارها قادر به شامل شدن در زمان بازار پروژه و کار شما می باشند."

 

6.  تغییرات کد جزئیات (Detailed code)

توضیحات جزئیات در کد شما، تاریخچه اصلاح تغییرات کد شما را نشان می دهند. چرا آنها را تغییر می دهید؟ پانتا می گوید: "یک شرکت موفق، از این فلسفه استفاده می کند، اگر شخص دیگری کد شما را بگیرد و نتواند آن را درک کند، باید آنها را دوباره بنویسد." "این کار بسیار وقت گیر و گران است، اما تصور کنید اگر کسی کد شما را مفروض کرده و افزودن به آن را ادامه دهد، با این حال برخی از جزئیات مهم اساسی را از دست داده است و این امر می تواند نتایج فاجعه آمیزی را به همراه داشته باشد. "

پانتا دستگاه اشعه ایکس Therac-25 مشهور را نام برد که در آن شش نفر بعد از دریافت دوزهای مرگبار اشعه در دهه 1980 ، جان خود را از دست دادند. او گفت که برنامه نویسان نرم افزار تصور می کردند که سخت افزار دارای قفل برای جلوگیری از چنین رخدادهایی می باشد، بنابراین توسعه دهندگان در کد برنامه این نوع حفاظت را برنامه ریزی نکردند. 

 

7.  کار گروهی

team working

پانتا اینگونه بیان کرد: تا آنجایی که می توانید در هکاتون یا رقابت ها شرکت کنید. "این کار به دلیل برنده شدن نیست، بلکه در مورد مشاهده مشکلات چالش برانگیزی که قبلا با آن ها سر و کار نداشته اید می باشد.

پانتا می گوید: "شما کار تیمی را یاد می گیرید و نحوه استفاده از رویکردهای دیگران جهت پیشرفت و نحوه کار کردن با آن ها را می آموزید." در دنیای واقعی، همه چیز حول ساختن بهترین تصمیمات تجاری و آگاهی از بزرگترین دارایی شما می گردد."

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...