چگونه توسعه دهنده IOT شویم: 6 نکته اساسی که باید به آن توجه کنیم

بخش: برنامه نویسی 178 بار مشاهده شده یکشنبه ۵ شهریور ۹۶ 0 نظر ارسال شده
چگونه توسعه دهنده IOT شویم: 6 نکته اساسی که باید به آن توجه کنیم

تا سال 2020، تعداد دستگاه های IoT در جهان بیش از 20 میلیارد پیش بینی شده است. در اینجا به نحوه شروع ساخت اتصال اشیاء می پردازیم.

طبق گزارش اخیر Gartner، صنعت اینترنت اشیاء (IoT) در حال رشد است و در سال 2017 تعداد دستگاه های متصل شده در سراسر جهان به 8.4 میلیارد نفر می رسد که تعداد بسیار زیادی است. پیش بینی Gartner برای سال 2020، استفاده از 20.8 میلیارد دستگاه IOT می باشد.

به دنبال اصلی تر شدن جریان اتصالات منازل، اتومبیل ها و ادارات، توسعه دهندگان باید بیشتر نسبت به درستی و ایمنی فعالیت آن ها بپردازند و از عملکرد آن اطمینان حاصل کنند.

گرگ گورمن، مدیر ائوسیمر توسعه دهنده IOT در IBM، اظهار داشت که: اصطلاح "IOT  Developer" همچنان باقی مانده است و "بسیاری از زمینه های انضباطی آن شامل امنیت، شبکه، مهندسی سیستم، برنامه نویسی ابری و برنامه های کاربردی سخت افزاری می باشد." "  بازپرداخت آن چند زبانه است به طوری که می توانید انعطاف پذیری بیش تری داشته و به نقش های مختلف تیم بپردازید."

به گفته کومیلیوس آمپاتزی ( (Kornilios Ampatzis، توسعه دهنده نرم افزاری در InfoLearn، توسعه دستگاه IoT دارای چهار مرحله می باشد:

  • مونتاژ سخت افزار فیزیکی: این کار نیاز به مهارت های مهندسی دارد و معمولا توسط توسعه دهنده تکمیل نمی شود. اکثر دستگاه های IoT اساسا از تخته های پیش ساخته و سنسورهای متصل به آنها استفاده می کنند.
  • برنامه ریزی دستگاه: این امر نیازمند مهارت های برنامه نویسی برای خواندن داده ها از سنسورهای متصل شده در دستگاه IoT و ارسال آنها به سرور می باشد.
  • برنامه نویسی سرور که داده ها را از دستگاه دریافت و ذخیره می کند: این کار به استفاده از زبان های سمت سرور مانند PHP، ASP.NET یا Node.js و درخواست های پایگاه داده مبتنی بر MySQL یا دیگر مشتقات SQL نیاز دارد.
  • نمایش داده ها به کاربر دستگاه: این امر شامل ایجاد صفحه وب یا برنامه ای است که داده های جمع آوری شده را به کاربر نشان می دهد که نیاز به دانش توسعه وب سایت PHP، جاوا اسکریپت، HTML، CSS، MySQL یا فریم ورک دیگری دارد.

 آمپاتزی اینگونه اظهار داشت: "معمولا توسعه دهنده مسئول تمام مراحل نیست. بنابراین، برای مشخص کردن نحوه شروع کار حرفه ای در این زمینه ابتدا باید مرحله ای از فرآیند توسعه که می خواهند بر روی آن کار کنند را مشخص نمایند. 

istock

در اینجا شش راهنمایی از کارشناسان IoT برای تبدیل نمودن شما به حرفه ای توسعه دستگاه های متصل وجود دارد.

 

1. درک عمیق از سنسورها

 کارن پانتا (Karen Panetta)، همکار IEEE و استاد مهندسی برق و کامپیوتر و معاون آموزش عالی فارغ التحصیل دانشگاه توفت بیان نمود که بر خلاف دیگر توسعه دهندگان، کسانی که در فضای IoT کار می کنند باید درک عمیقی از سنسورها و ارتباطات بی سیم داشته باشند.

 پانتا گفت: توصیه ما برای توسعه دهندگان IoT داشتن زمینه ای در علوم رایانه یا مهندسی برق است. با این حال، IEEE و دیگر سازمان های حرفه ای، دوره های آنلاین، سنسور و توسعه را ارائه می دهند که شما را قادر به ایجاد یک پروژه جهت نمایش آن به کارفرمایان می سازد.

هچنین تعدادی از سنسورهای ارزان قیمت و کیت های سازنده برای به دست آوردن مهارت های شما در دسترس هستند.

بریان کاستر(Bryan Kester)، رئیس IoT در Autodesk اینگونه بیان کرد: " IoT با جمع آوری اطلاعات سنسورها شما را به دنیای مهندسی مکانیک و مهندسی عمران می برد "، " رسیدن به " عمق" تخصص IoT دشوار است.

 

 2. تمرکز بر روی رابط کاربری

user experience - رابط کاربری

کیت کلاین (Kit Klein)، سرپرست مهندسی در Wink گفت: هنگام ایجاد یک محصول تجاری IoT حفظ استانداردها با کیفیت بالای تجارب شما برای کاربر بسیار مهم است. کلاین همچنین اظهار داشت "بسیاری از کاربران که این محصولات را برای انجام وظایف مهم در زندگی روزمره می خواهند از شکست های آن ها آگاه نمی باشند." "در این صنعت، اطمینان از روشنی محصولات برای قشر زیادی از کاربران که لزوما اطلاعات تکنیکی کاملی ندارند امری ضروری است. کیفیت و قابلیت اطمینان برای این تجربه بسیار مهم است و باید بخشی از ذهنیت توسعه دهندگان باشد."

توصیه پانتا انجام مطالعات قابل استفاده با مشتری برای تعیین سهولت استفاده می باشد. همچنین پانتا اذعان داشت: "تمام این ها به رابط کاربر باز می گردد." "شما با استفاده ساده از ترموستات قادر به کنترل بهتر آن می باشید."

 

3. یادگیری جاوا اسکریپت یا پایتون

Python JavaScript Developers

 سوس هینتون (Suz Hinton)، بنیانگذار فنی در مایکروسافت، توصیه می کند که پیش از دنبال کردن شغل توسعه IoT ، جاوا اسکریپت را یاد بگیرند. هینتون گفت: "استفاده از زبان مبتنی بر وب برای پردازنده پردازش اطلاعات و کد موجود در دستگاه شما امری حساس است. "جاوا اسکریپت یک زبان مبتنی بر رویداد است و این کار را برای واکنش به داده های جدید از دستگاه ها و اقدامات بر روی خود دستگاه ها انجام می دهد."

راب لئور (Rob Lauer)، مدیر ارشد روابط توسعه دهندگان در Progress، بیان نمود که کار با تکنولوژی جدید اغلب به معنای انگیزه ای برای کار بدون مستندات، نمونه های کد یا راهنمایی های غیر از اطلاعات ناقص ارائه شده توسط تولید کنندگان سخت افزار است. همچنین اذعان داشت که توسعه دهندگان IoT تمایل به استفاده از زبان های مشترک، از جمله پایتون و جاوا اسکریپت، با برخی از دستگاه های سازگار با IOT ویندوز با استفاده از C # /. NET را دارند.

 

 4. کار با Raspberry Pi 

raspberry pi

الیوت اسچراک (Elliot Schrock) بنیانگذار و توسعه دهنده سرب در Thryv، Inc، برای کسانی که دانش کامپیوتر ندارند و یا درجه بالایی از مهندسی برق نمی باشند، توانایی شما را با تکمیل پروژه های Raspberry Pi به کارفرمایان نشان می دهد.

 اسچراک اذعان داشت: " Raspberry Pi بسیار ارزان است که در رایانه های کوچک و اغلب برای اثبات مفهوم پروژه های IoT استفاده می شود. "آنها همچنین یک راه عالی برای یادگیری نحوه اتصال مدارهای ساده و اتصال آن مدارها به نرم افزار است.

با قراردادن برخی از پروژه های ساده در نسخۀ نمایشی و می توانید برخی از پروژه های خود را به نمایش بگذارید، روش عالی برای نشان دادن ابتکار عمل و دانش شما جهت کار در IoT می باشد. "

هینتون موافقت است و چنین بیان کرد: "با استفاده از یک دستگاه مانند Tessel 2 ، Particle Photon یا حتی Poppberry Pi، می توانید توسعه دهندگان را سریعا به یادگیری چگونگی سخت افزار و مهارت های جدید مورد نیاز خود راقب کنید." "نوشتن برای IoT واقعا تنها یادگیری نحوه نوشتن رایانه های کوچکتر و کندتر است."

 

5. یافتن community 

امیلی رز (Emily Rose)، رهبر توسعه دهنده در Salesforce، بیان نمود که مشارکت در جوامع اطراف سازندگان، مخترعان و کارآفرینان که با آنها می توان اکتشاف، توسعه و اصلاح ایده های خود را به یک واقعیت تبدیل کرد، عامل مهم برای تبدیل شدن به یک توسعه دهندۀ IOT است. "جهان IoT همچنان پرطرفدار و غیرمعمول است و مسیرهای مشخصی در صنعت وجود دارد." "این امر ممکن است به نظر یک چشم انداز دلخواه باشد اما همچنین می تواند برای کسانی که به اکتشاف فراتر از محدوده کنوانسیون علاقه دارند یک مزیت فوق العاده محسوب شود"

پیشنهاد دیوید میدل کپ (David Middlecamp)، معمار اصلی راه حل در ذرات، دنبال نمودن هکستر و دستورالعمل ها برای جوامع سازندگان و ایده های پروژه است.

 

6. مهارت های خود را به روز کنید

Essential Skill update

به گفته دانشمند تحقیقاتی IBM و استاد  مخترع الی داو (Eli Dow) یادگیری تنها یک پلت فرم یا مهارت کافی نمی باشد. "پلتفرمی که برای این هفته می نویسید،اغلب بعد از 6 ماه تا یک سال منسوخ می شود." "سنسورها تغییر خواهند کرد، رایانه های تک بردی و یا سایر سیستم عامل های جاسازی شده، همچنان در حال تکامل هستند و شما باید انعطاف پذیری را برای انطباق با تغییرات سیستم عامل ها در یک سرعت ناپایدار داشته باشید."

ارین اسکس (Erin Essex)، مدیر خلاق در Webonise، گفت که تبدیل شدن به یک توسعه دهنده IoT به معنای "وسواس" با تکنولوژی است. اسکس گفت: "توسعه دهندگان موفق IoT باید از خبرهای روز فناوری آگاه باشند؛ آنها باید تمام موارد در حال وقوع را بدانند و از خبرهای قدیمی و موارد دیگر با خبر شوند." "این کار بنیاد مورد نیاز برای چابک سازی با تکنولوژی را فراهم می کند و مورد ساخته شده باید در بهترین حالت ممکنش باشد."

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...