آموزش رفع خطای

بخش: توسعه وب 19 بار مشاهده شده دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶ 0 نظر ارسال شده
آموزش رفع خطای

هر از گاهی ممکن است با خطاهای وردپرسی مانند خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده یا خطای پر شدن حافظه روبرو شوید. این خطاها تا حدودی مفید هستند، زیرا دقیقا می گویند که مشکل در کجا رخ داده است. برخی خطاهای غیر مفید مانند "آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید" یا  "Are you sure you want to do this" نیز وجود دارند. این خطا هیچ اطلاعاتی را ارائه نمی دهد، زیرا عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است به این مشکل منجر شوند.

در این مقاله ما به شما نحوۀ پیدا نمودن دلیل ایجاد کننده و راه های رفع خطا "آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید" در وردپرس را نشان می دهیم.

are you sure error

چرا و چه موقع خطای "آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟" ظاهر می شود؟

این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که بررسی وردپرس در url مدیریتی به دنبال Nonce با شکست رو به رو شود. Nonce کلیدها یا شماره های منحصر به فردی است که می تواند توسط قالب،افزونه یا یک فایل اصلی وردپرس برای اهداف تأیید هویت ایجاد گردد. Nonce ها برای محافظت از URL ها، فرم ها و تماس های آژاکس (ajax)  یک لایه امنیتی جهت جلوگیری از سوء استفاده ایجاد می کنند.

خطای «آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟» معمولا هنگامی ظاهر می شود که تایید nonce ناموفق باشد و احتمالا نامزدهای ایجاد کننده این خطا، افزونه ها و قالب هایی هستند که به درستی از nonce استفاده نمی کنند.

بررسی خطا "آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟"

اغلب این خطا توسط افزونه یا قالب نصب شده در سایت شماایجاد می شود. برای بررسی اینکه کدام افزونه یا قالب باعث ایجاد مشکل می شود، باید تمام افزونه های خود را غیرفعال کنید.

بررسی افزونه ها

از آنجایی که یک افزونۀ غیرفعال همچنان می تواند باعث ایجاد این مشکل شود، باید بدون حذف آن ها از این امر مطمئن شویم. برای انجام این کار با استفاده از FTP client به سایت خود متصل شوید و نام فولدر plugins را در فولدر / wp-content / directory به plugins.deactivated تغییر دهید.

پس از آن باید به صفحه افزونه ها در منطقه مدیریت وردپرس خود بازگردید و اطلاعیه ای مبنی بر غیرفعال شدن تمام افزونه ها را مشاهده خواهید کرد.

plugins deactivated

حال که تمام افزونه های شما واقعا حذف و غیرفعال شده اند، می توانید برای تولید مجدد خطا تلاش کنید. اگر خطا دوباره ظاهر نشد، به این معنی است که یکی از افزونه ها در وب سایت شما سبب ایجاد مشکل شده است. برای تشخیص اینکه کدام افزونه سبب ایجاد خطا شده باید به FTP client بازگشته و نام فولدر plugins.deactivated را به plugins تغییر دهید.

بعد از آن صفحه افزونه ها را در قسمت مدیریت وردپرس خود بازکرده و افزونه ها را به صورت یک به یک فعال کنید و پس از فعال کردن هر افزونه،به ایجاد خطا بپردازید اگر مشکل مجددا رخ داد پس آن افزونه سبب ایجادش شده است. ممکن است این کار وحشتناک به نظر برسد، اما این تنها راه موجود برای مبتدیان است. 

بررسی قالب ها 

اگر افزونه ها این مشکل را ایجاد نکرده اند، ممکن است قالب عامل مشکل باشد. می توانید با تکرار روش بالا که برای پلاگین ها انجام دادید قالب ها را نیز بررسی کنید. ابتدا با استفاده از FTP client به وب سایت خود متصل شوید و از قالب فعلی خود یک نسخه به عنوان backup در کامپیوتر خود دانلود کنید. هنگامی که از وجود نسخۀ پشتیبان قالب مطمئن شدید،آن را از وب سرور خود حذف کنید.حال در پنل مدیریت وردپرس خود به قسمت نمایش » قالب ها بروید.

همانطور که مشاهده می کنید وردپرس به دلیل پیدا نکردن قالب شما دارد از "قالب پیش فرض" مانند دو هزار و سیزده برای وب سایت شما استفاده می کند.حال مجددا این خطا را ایجاد کنید، اگر قادر نباشید خطا را دوباره تولید کنید، به این معنی است که قالب شما سبب ایجاد خطای «آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟» نشده است.

 قادر به یافتن منبع خطا نیستید! 

اگر بعد از غیر فعال و فعال نمودن افزونه ها و قالب ها هنوز این خطا را مشاهده می کنید و مطمئن هستید که هیچ افزونه یا قالبی باعث این مشکل در سایت شما نمی شوند. چند راه حل دیگر نیز وجود دارد.اول مطمئن شوید که یک نسخۀ پشتیبانی کامل از وب سایت خود را دارید. سپس، تمام فایل های وردپرس به غیر از فولدر wp-content را از سرور خود حذف کنید. پس از آن نسخۀ جدید وردپرس دانلود کرده و تمام فایل های موجود در دایرکتوری وردپرس را به سرور وب خود آپلود کنید.

پس از آپلود تمام فایل ها، یک فایل wp-config.php جدید در دایرکتوری ریشه ایجاد نمایید. اگر به کمک نیاز دارید می توانید از پشتیبان فایل قدیمی خود کمک بگیرید. تمام بخش به جز " Authentication Unique Keys and Salts" را اضافه کنید. تمام خطوطی را که با" define in this section" شروع می شوند را حذف کنید.

/**#@+
 * Authentication Unique Keys and Salts.
 *
 * Change these to different unique phrases!
 * You can generate these using the {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org secret-key service}
 * You can change these at any point in time to invalidate all existing cookies. This will force all users to have to log in again.
 *
 * @since 2.6.0
 */
define('AUTH_KEY',     '`+7nTNb<AwtbLA$L-Q7amn;~|wH)ljXv2~TpbP?mLA+M`8H|n1`/Lz-GmAQL{4fB');
define('SECURE_AUTH_KEY', '/gkAjhhJe`iwO)V-p=JUD?|W)b3gMfG~g[zr8N6}m%MZ|L');
define('NONCE_KEY',    ']Zj5i*hHlsUWKg2|>YF,X+xpd-_`I[nFmA6ZLw~;EW7g0.s5EaZCAJ=j]./5z^X~');
define('AUTH_SALT',    'e*l:hUsddFIxm1E7y-n#<a0|u- #+SsS@-#$vNz}EY4rY~-x|0_6=Q!TR=MMxUL?');
define('SECURE_AUTH_SALT', 'n]^c9nY>_}3,4)J]S sM6-MI3aB#Qk<Re^j#Lu_|x^*BhO.54aZQTtzJeCo5DWAg');
define('LOGGED_IN_SALT',  'Ba3kd1&J$~~`(|uJ0:v;w+DJ3xW}.B#R9J*r|.+V}*sTuK &8db-Mn+[boHW3{[/');
define('NONCE_SALT',    'nBv-U1qfkCZxS|13%hYdHz*s1^){.KSZWm1A^${`r!d5;EqrH:>1Xx`pwt6?**i}');

فایل wp-config.php را ذخیره و آپلود کنید. اکنون وب سایت خود را برای مشاهده دوبارۀ خطا چک نمایید.

 امیدواریم این مقاله به شما برای رفع خطا "شما مطمئنید می خواهید این کار را انجام دهید" در وردپرس کمک کرده باشد.درک می کنیم که عیب یابی چنین مشکلاتی در زمان های مختلف می تواند ناامید کننده باشد. سعی کنید که آرام باشید، و اگر به کمک نیاز داشتید، همیشه می توانید سؤالات خود را با ارسال نظر در زیر برای ما ارسال کنید.

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...