آموزش رفع مشکلات مربوط به تصویر در وردپرس

بخش: توسعه وب 29 بار مشاهده شده شنبه ۲۷ آبان ۹۶ 0 نظر ارسال شده
آموزش رفع مشکلات مربوط به تصویر در وردپرس

وردپرس ابزارهای بسیار ظریف و مناسبی را برای مدیریت و ویرایش تصاویر ارائه می دهد. متاسفانه اغلب مبتدیان از ویژگی های ویرایش وردپرس استفاده نمی کنند. اگر سوالی در مورد تصاویر وردپرس دارید، پس جای درستی آمدید. در این مقاله، رایج ترین مشکلات مربوط به تصویر در وردپرس و مراحل رفع آنها را پوشش خواهیم داد.

این یک مقالۀ بسیار جامع بوده و 16 مورد از مشکلات مربوط به تصویر در وردپرس را پوشش می دهد. برای راحتی شما لیستی از موارد ارائه شده در این مطلب را ایجاد نمودیم.

 1. نحوۀ آپلو تصاویر در وردپرس ؟
 2. نحوۀ چپ یا راست نمودن تصویر در وردپرس؟
 3. نحوۀ افزودن زیرنویس یا کپشن در زیر تصاویر؟
 4. چگونه عکس ها را در ستون ها و ردیف ها نمایش دهیم؟
 5. ایجاد گالری تصاویر ریسپانسیو و زیبا در وردپرس
 6. چگونه می توانیم مشکل گم شدن تصویر شاخص یا بندانگشتی را رفع کنیم؟
 7. نحورفع مشکل دوبار ظاهر شدن تصویر شاخص
 8. تصویر بیش از حد بزرگ است؟ چگونه تصاویر را در وردپرس برش دهیم؟
 9. چگونه تصویر سربرگ را در وردپرس اضافه کنیم؟
 10. چگونه یک تصویر پس زمینه را به وردپرس اضافه کنیم؟
 11. چگونه تصاویر رایگان را برای نوشته های وبلاگ وردپرسی خود پیدا کنیم؟
 12. نحوۀ ایجاد تگ یا برچسب برای تصاویر در وردپرس؟
 13. نحوه وارد کردن تصاویر خارجی در وردپرس؟
 14. چگونه نوشته ها مستلزم داشتن تصویر شاخص کنیم؟
 15. نحوه ایجاد تصویر شاخص پیش فرض در وردپرس ؟
 16. نحوه حذف لینک پیش فرض تصویر در وردپرس؟

 

1. نحوۀ آپلو تصاویر در وردپرس ؟

آپلود تصاویر در وردپرس توسط رسانه اداره می شود.

شما می توانید تصویر را با کلیک بر روی دکمه " افزودن پرونده چند رسانه ای " در نوشته یا برگه خود وارد کنید.

upload images

همچنین می توانید به طور مستقیم تصاویر در "رسانه" آپلود کنید و بعدا آنها را در یک پست یا یک صفحه استفاده نمایید.برای اینکار باید به رسانه »افزودن رفته و برای بارگذاری تصویر گزینش پرونده ها را انتخاب کرده و سپس تصاویر را از کامپیوتر خود بر روی سایت آپلود کنید. 

upload images 2

 

2. نحوۀ چپ یا راست نمودن تصویر در وردپرس؟

 ممکن است متوجه شده باشید که چگونه برخی از وبلاگ های محبوب از تصاویر در کنار متن استفاده می کنند. این کار با استفاده از ویژگی ای به نام تراز یا align انجام می شود.هنگام آپلود یک تصویر و قبل از قرار دادن آن در پست خود می توانید تنظیمات تصویر را انتخاب کنید.

align images

همچنین می توانید در داخل ویرایشگر پست از دکمه های تراز موجود در نوار ابزار برای تغییر جهت تصویر استفاده کنید.بر روی تصویر کلیک کرده و مانند عکس زیر آن را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه های کشویی کلیک کرده و تنظیمات را اعمال کنید.

align images 2

 

3. نحوۀ افزودن زیرنویس یا کپشن در زیر تصاویر؟

 وردپرس به شما این امکان را می دهد که به آسانی کپشن را برای تصاویر اضافه کنید. پس از آپلود یک تصویر، آپلود کننده رسانه وردپرس به شما اجازه می دهد تا عنوان، توضیحات و عنوان تصویر را بنویسید.

image captions

همچنین با ویرایش تصویر می توانید کپشن ها را به تصاویر موجود نیزاضافه کنید. 

 

4. چگونه عکس ها را در ستون ها و ردیف ها نمایش دهیم؟

اغلب کاربران از ما می  پرسند چگونه می توانیم عکس ها را در ستون ها و ردیف ها نمایش دهیم.

بگذارید بگوییم می خواهید عکس های یک جشن تولد یا عکس های تعطیلات را به اشتراک بگذارید. می توانید آنها را تک تک به پست اضافه کنید، اما این کار مانند یک لیست طولانی از تصاویر می باشد.

بهترین راه برای گروه بندی عکس های شما ایجاد گالری تصویری است.همانند زمان ویرایش یک پست یا صفحه، تصاویر خود را آپلود کنید.

در رسانه، تصاویری که می خواهید نشان دهید راانتخاب کنید و روی لینک «ایجاد گالری» در ستون سمت راست کلیک کنید.

photo

قدم بعدی، شما باید بر روی دکمه «افزودن گالری جدید» در گوشه پایین سمت چپ رسانه کلیک کنید.وردپرس اکنون تنظیمات گالری شما را نشان می دهد.

photo columns2

شما می توانید نحوۀ پیوند به تصویر، تعداد ستون ها، اندازه تصاویر گالری و غیره را انتخاب کنید.پس از اتمام کار، روی دکمه «ایجاد گالری» کلیک نمایید. 

 

5. ایجاد گالری تصاویر ریسپانسیو و زیبا در وردپرس

responsive galleries

متوجه خواهید شد که گالری تصاویر پیش فرض وردپرس در تلفن همراه خیلی بزرگ نیست و برای جستجو نیز مشکل ساز هستند.اگر اغلب تصاویر و عکس ها را در سایت وردپرسی خود آپلود می کنید، پس به یک افزونه گالری عکس وردپرس مناسب دارید.توصیه می کنیم از Envira Gallery استفاده نمایید.

این افزونه به شما اجازه می دهد تا به راحتی تصاویر گالری عکس های زیبا و کاملا متحرک را در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید.بهترین بخش این است که قابلیت های اضافی مانند آلبوم ها، قالب های گالری، توانایی های اشتراک گذاری اجتماعی، نمایش اسلاید، علامت گذاری با برچسب، صفحه بندی، حفاظت از رمز عبور، برچسب زدن، نمایش تمام صفحه و موارد دیگر را نیز اضافه می کند. 

 

6. چگونه می توانیم مشکل گم شدن تصویر شاخص یا بندانگشتی را رفع کنیم؟ 

بیشتر قالب های وردپرس به شما اجازۀ افزودن تصویر شاخص را می دهند. در اینجا نحوه تنظیم یک تصویر شاخص در وردپرس برای جلوگیری از گم شدن تصاویر بندانگشتی را نشان می دهیم.

missing featured image

اگر در قسمت ویرایش نوشته گزیته تصویر شاخص را مشاهده نمی کنید، روی دکمه تنظیمات صفحه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و کادر تأیید تصویر را بررسی نمایید.

missing featured image 2

حال می توانید برای ارسال تصویر بندانگشی بر روی لینک "تنظیم تصویر شاخص" کلیک کنید.پس از آپلود تصویر، باید بر روی دکمه تنظیم تصویر شاخص کلیک کنید.شما قادرید تصویر بندانگشتی خود را در جعبه متای تصویر شاخص مانند عکس زیر ببینید:

 

7. نحورفع مشکل دوبار ظاهر شدن تصویر شاخص

 قرار دادن تصویر شاخص در ویرایشگر پست یک اشتباه رایج از مبتدیان است.هنگامی که یک تصویر شاخص را تنظیم می کنید، نیازی نیست آن را به ویرایشگر پست همراه با محتوای پست خود اضافه کنید.این کار باعث می شود تا تصویر شاخص شما دو بار ظاهر شود. یکبار به عنوان تصویر شاخص و یک بار به عنوان یک تصویر در داخل پست نمایش داده می شود.

featured twice

می توانید تصاویر دیگر را نیز در پست خود اضافه کنید، اما تصویر شاخص شما در جعبه بندانگشتی تصویر قرار دارد. 

 

8. تصویر بیش از حد بزرگ است؟ چگونه تصاویر را در وردپرس برش دهیم؟ 

هنگامی که تصاویر را از تلفن یا دوربین خود آپلود می کنید معمولا خیلی بزرگ هستند.وردپرس به طور خودکار اندازه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ برای آپلود اصلی شما ایجاد می کند. اما گاهی اوقات ممکن است نیاز به برش تصویر در ابعاد مختلف داشته باشید.وردپرس فتوشاپ نیست، اما با برخی از ویژگی های ویرایش های اولیۀ تصویر مانند مقیاس، برش، فلیپ و چرخش تصاویر را دارد.به رسانه »افزودن رفته و تصویر خود را آپلود کنید.

پس از آپلود تصویر، یک پیوند ویرایش در کنار تصویر آپلود مشاهده خواهید کرد.با کلیک بر روی آن صفحه ویرایش رسانه باز می شود که در آن یک دکمه ویرایش تصویر درست در زیر تصویر مشاهده می کنید. این بخش ویرایشگر تصویر وردپرس را باز می کند.

crop images

در صفحه ویرایشگر تصویر، دکمه هایی برای انجام برخی از کارهای اولیۀ ویرایش تصویر مانند برش، چرخش، تغییر اندازه و غیره را می بینید.

 

9. چگونه تصویر سربرگ را در وردپرس اضافه کنیم؟ 

تصویر سربرگ در وردپرس یک ویژگی مخصوص به قالب است. بسیاری از قالب های رایگان و قابل خریداری وردپرس از تصویر سربرگ پشتیبانی می کنند.می توانید تصویر سربرگ سفارشی خود را در نمایش »سفارشی بارگذاری کنید. وردپرس به شما اندازۀ مورد نیاز تصویر سربرگ را اطلاع می دهد.

header image

اگر تصویری با اندازه مشخص شده را آپلود کنید، به همان شکل استفاده می شود. با این حال، اگر تصویری با اندازه بزرگتر یا متفاوت را آپلود کنید، از شما خواسته می شود تا تصویر را براساس اندازه تصویر سربرگ برش دهید.

 

 10. چگونه یک تصویر پس زمینه را به وردپرس اضافه کنیم؟ 

درست مانند تصویر سربرگ سفارشی، تصویر زمینه یا بک گراند سفارشی نیز یک ویژگی قالب وردپرس است. بسیاری از قالب های وردپرس با پشتیبانی از تصاویر پس زمینه سفارشی عرضه می شوند.برای راه اندازی ویژگی سفارشی سازی قالب به نمایش »سفارشی بروید. اگر می توانید گزینه تصویر پس زمینه را مشاهده کنید، پس قالب شما از تصویر پس زمینه های سفارشی پشتیبانی می کند.

background image

به سادگی یک تصویر را از کامپیوتر خود آپلود نمایید یا یک تصویر را از کتابخانه رسانه انتخاب کنید. هنگامی که تصویر را انتخاب نمودید می توانید پیش نمایش و سایر گزینه های تصویر پس زمینه را مشاهده نمایید.می توانید تصویر پس زمینه را تکرار کنید، به صورت ثابت استفاده کنید و یا به آن قابلیت اسکرول و پیمایش را بدهید. تغییرات خود را ذخیره کرده و پیش نمایش وب سایت را ببیند. 

 

11. چگونه تصاویر رایگان را برای نوشته های وبلاگ وردپرسی خود پیدا کنیم؟

free images

تصاویر می توانند مقالات شما را برجسته کنند. با این حال، باید به حقوق افراد دیگر احترام بگذارید و سعی کنید تصاویری را انتخاب کنید که به طور قانونی مجاز به استفاده از آنها هستید.خوانندگان اغلب از ما در مورد چگونگی پیدا کردن بهترین تصاویر رایگان برای استفاده در پست های خود می پرسند؟وب سایت های زیادی وجود دارد که می توانید تصاویر رایگان را برای استفاده از آنها پیدا کنید. با این حال، به زودی متوجه خواهید شد که تصاویر در این سایت ها بیش از حد استفاده شده و عمومی می باشند. 

 

12. نحوۀ ایجاد تگ یا برچسب برای تصاویر در وردپرس؟ 

اگر شما یک وبلاگ عکاسی ایجاد کرده اید، متوجه شده اید که وردپرس به شما اجازۀ مرتبت نمودن عکس ها و تصاویر را نمی دهد.عالی نمی شد اگر می توانستید برچسب ها را به تصاویر خود اضافه کنید، به طوری که شما و کاربرانتان به راحتی قادر به مرور آنها باشید؟خوشبختانه، افزونه های بسیار خوبی وجود دارند که به شما این امکان را می دهند.برای یک وبلاگ مرتبط با عکاسی، بهترین گزینه استفاده از Envira Gallery's Tags Addon است.

گالری Envira به شما اجازۀ ایجاد گالری های زیبا، مناسب برای کار با تلفن همراه در وردپرس را می دهد. با استفاده از برچسب ها، کاربران می توانند به راحتی عکس ها را حتی بدون بارگذاری مجدد صفحه، فیلتر و مرتب سازی کنند.

tag images

اگر از Envira Gallery استفاده نمی کنید، می توانید WP MediaTagger را نیز امتحان کنید. 

 

13. نحوه وارد کردن تصاویر خارجی در وردپرس؟ 

این سوال اغلب در هنگام مهاجرت سایت شما به وردپرس مطرح می شود. ممکن است برخی از تصاویر در وب سایت شما همچنان به مکان قدیمی اشاره کنند.خصوصا کاربرانی که سایت خود را از Blogger، Squarespace یا WordPress.com وارد وردپرس می کنند احتمال مواجه شدن با این مشکل را دارند.در حالی که تصاویر در سایت شما به درستی نشان داده شوند، اما ممکن است هنوز از منبع خارجی لود شوند. برای رفع این مشکل، تمام کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال کردن افزونه Import External Images است.

این کار پست های شما را برای تصاویر خارجی بررسی می کند و تمام آنها را نشان می دهد. سپس شما می توانید تمام تصاویر را تنها با کلیک یک دکمه وارد (import) نمایید.

import images

 

14.چگونه نوشته ها مستلزم داشتن تصویر شاخص کنیم؟ 

هنگام اجرای یک سایت با چندین نویسنده ، برخی از نویسندگان ممکن است با قابلیت های تصویر شاخص آشنا نباشند.در این موارد، ممکن است بخواهید در زمان ارسال نوشته در وردپرس، آپلود تصویر شاخص را برای خود یا نویسندگان دیگر یادآور شوید.می توانید این کار را با نصب و فعال کردن افزونه  Require Featured Image انجام دهید.هنگامی که فعال شد، یک جعبه اطلاع رسانی را در منطقه ویرایش نوشته نمایش می دهد که به کاربران لزوم قرار دادن تصویر شاخص را یادآور می شود.

require thumbnail

شما و کاربرانتان می توانید نوشته ها را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید، اما قادر نیستید نوشته را بدون تصویر شاخص ارسال نمایید. 

 

15. نحوه ایجاد تصویر شاخص پیش فرض در وردپرس ؟ 

پیدا کردن تصویر شاخص مناسب برای هر نوشته یا مقاله کار دشواری است. گاهی اوقات ممکن است بخواهید تصویر شاخص را برای یک نوشته اضافه نکنید، اما ممکن است نوشتۀ شما بدون تصویر شاخص به شکل عجیبی نمایش داده شود.این زمانی است که تصویر پیشفرض شاخص می تواند مفید واقع شود.

با تنظیم آن زمانی که مقاله شما تصویر شاخص ندارد، یک تصویر پیش فرض به عنوان تصویر شاخص استفاده می شود.می توانید تصویر پیش فرض جایگزین را به صورت دستی به کد فایل functions.php در قالب خود اضافه کنید و یا از افزونه default featured image استفاده نمایید. 

 

وردپرس چندین نسخه از آپلود تصویر را در اندازه های مختلف ایجاد می کند. به طور پیش فرض یک لینک را نیز به فایل تصویر اصلی اضافه می کند.می توانید لینک پیش فرض را به 'none یا هیچکدام' تنظیم کنید تا لینک حذف شود، اما انجام آن در زمان آپلود تک تک تصاویر بسیار وقت گیر می باشد. 

default unlink

می توانید با افزودن کد زیر به فایل functions.php در قالب یا استفاده از یک افزونه خاص برای سایت خود این مشکل را رفع کنید.

function wpb_imagelink_setup() {
  $image_set = get_option( 'image_default_link_type' );
   
  if ($image_set !== 'none') {
    update_option('image_default_link_type', 'none');
  }
}
add_action('admin_init', 'wpb_imagelink_setup', 10);

امیدواریم این مقاله به شما برای رفع برخی از مشکلات رایج در وردپرس کمک کرده باشد.

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...