آموزش رفع خطا Too Many Redirects در وردپرس

بخش: توسعه وب 20 بار مشاهده شده یکشنبه ۵ آذر ۹۶ 0 نظر ارسال شده
آموزش رفع خطا Too Many Redirects در وردپرس

صفحه نمایش سفید مرگ، خطای سرور داخلی و برخی دیگر از خطاهای معمول وردپرس می توانند برای کاربران جدید استرس آور باشند. به تازگی یکی از کاربران ما به خطا " Too Many Redirects" در وردپرس اشاره نموده است. این یک مشکل رایج است که کاربران وردپرس ممکن است با آن رو به رو شوند. در این مقاله، به نحوه رفع خطا Too Many Redirects در وردپرس می پردازیم.

در فایرفاکس، این خطا مانند زیر نمایش داده می شود:

“The page isn’t redirecting properly. Firefox has detected that the server is redirecting the request for this address in a way that will never complete.”

چرا خطای Too Many Redirects در وردپرس را دریافت می کنم؟

این خطا معمولا به دلیل وجود مشکل در تنظیم redirect ایجاد می شود. همانطور که می دانید وردپرس دارای ساختار URL دوستانه ای است که از تابع redirect استفاده می کند. چند افزونه محبوب وردپرس نیز از قابلیت تغییر مسیر یا redirect استفاده می کنند. به عنوان مثال، افزونه SEO وردپرس به شما اجازۀ حذف دسته بندی را با استفاده از URL های دسته بندی و با   redirect نودن کاربران به یک URL بدون دسته بندی پایه می دهد. افزونه های SSL و Cache وردپرس نیز از تغییر مسیر یا redirect استفاده می کنند.

به دلیل وجود اشتباه در هر یک از این ابزارهای تغییر مسیر، سایت شما ممکن است کاربران را به یک URL هدایت کند که در واقع هدایت آنها به آن URL ارجاع شده باشد. در این حالت مرورگر کاربر بین دو صفحه به دام افتاده و از این رو خطا را نشان می دهد.

نحوه رفع خطا  Too Many Redirects در وردپرس؟ 

شایع ترین اشتباه که ما بارها و بارها به آن پرداخته ایم زمانی است که کاربر URL نادرست را در آدرس سایت وردپرس یا آدرس سایت قرار می دهد.

به عنوان مثال، فرض کنیم که آدرس سایت شما http://www.example.com است و شما به تنظیمات » عمومی  رفته و آن را http://example.com تنظیم کنید. اکثر میزبان های وب به شما اجازۀ انتخاب می دهند. می توانید انتخاب کنید که آیا پیشوند www به نام دامنه شما اضافه شود یا آن را بدون www داشته باشید.

در صورتی که شما افزودن www به URL خود را انتخاب کرده اید، افزودن http://example.com در تنظیمات وردپرس باعث ایجاد خطا می شود. یا اگر تصمیم به استفاده از دامنه خود بدون پیشوند www را دارید، در نتیجه افزودن www  در تنظیمات وردپرس این خطا را ایجاد می نماید.هنگامی که یک کاربر به http://example.com می آید، با توجه به پیکربندی سرور شما به http://www.example.com هدایت می شود و سپس توسط وردپرس مجددا به http://example.com هدایت می شوند، زیرا این موردی است که شما آن را در تنظیمات خود تنظیم نموده اید.

اگر سایت شما درست کار کرد و هیچ تغییری در تنظیمات انجام ندادید. باید با میزبان وب خود تماس بگیرید، زیرا احتمالا یک مشکل پیکربندی در سمت آن ها وجود دارد.با این حال، اگر شما یک ارائه دهنده میزبانی وب وردپرس معتبر ندارید و آنها هر گونه مشکلی را انکار می کنند و یا حاضر نیستند به شما کمک کنند، پس یا باید میزبان وب خود را تغییر دهید یا خودتان به رفع مشکل بپردازید.برای رفع این مشکل، باید آدرس وردپرس و آدرس سایت خود را تغییر دهید. به تنظیمات »عمومی بروید، وردپرس و آدرس سایت خود را تغییر دهید. اگر آدرس خود را با پیشوندwww  دارید، آن را به غیر www تغییر دهید و اگر آن را با آدرس غیر www دارید، پیشوند www را اضافه کنید. 

مهم: مطمئن شوید که در کنار URL خود مانند http://www.example.com/ یک علامت بک اسلش قرار ندهید.

تغییر آدرس سایت بدون دسترسی به منطقه مدیریتی 

در صورت دسترسی به منطقه مدیریتی وردپرس، هنوز می توانید این تنظیمات را با تعریف آنها در فایل wp-config.php به روز کنید. به سادگی با استفاده از FTP client به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال به سایت، فایل wp-config.php را در دایرکتوری اصلی سایت خود پیدا خواهید کرد. باید این فایل دانلود کرده و با استفاده از یک ویرایشگر متن مثل Notepad ویرایش کنید. به سادگی این دو خط را به فایل اضافه کنید و فراموش نکنید که example.com را با دامنه خود جایگزین نمایید.

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

فایل را ذخیره کرده و آن را به سرور وب خود آپلود کنید. اکنون سعی کنید به سایت وردپرس خود بروید. اگر هنوز نمی توانید به سایت خود دسترسی پیدا کنید، سعی کنید دامنه خود را با پیشوند www اضافه نمایید.

 رفع سایر مشکلات redirect 

اگر قدم قبلی مشکلی را حل نکرد، احتمال دارد مشکل از افزونه ای در سایت شما باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، چند افزونه وردپرس از تکنیک های تغییر مسیر یا redirect برای انجام انواع کارها استفاده می کنند. ما سعی خواهیم کرد به شما برای رفع این مشکل کمک کنیم.ابتدا باید بدانید که کدام افزونه باعث ایجاد مشکل شده است. آیا پیش از رخ دادن این اتفاق افزونه ای نصب کرده اید؟ آیا قبل از این خطا، افزونه ها را به روز رسانی کرده اید؟ اگر پاسخ به هر یک از سوالات فوق بله باشد، این مشکل را به آن افزونه محدود می کند.

می توانید به راحتی این افزونه را از فولدر wp-content / plugins / حذف نمایید.اگر نمی دانید کدام افزونه باعث ایجاد مشکل شده، باید یک آزمایش و خطا انجام دهید. سریع ترین راه غیر فعال کردن تمام افزونه ها است. پس از غیر فعال کردن تمام افزونه ها در سایت خود، باید از FTP برای دانلود فایل .htaccess به عنوان یک پشتیبان استفاده کنید. می توانید این فایل را در دایرکتوری ریشه سایت خود پیدا کنید. پس از دانلود فایل، آن را از سرور خود حذف نمایید. اکنون سعی کنید به سایت خود دسترسی پیدا کنید.این فرآیند سرور شما را قادر می سازد تا یک فایل جدید .htaccess را بازسازی کند و از آنجا که هیچ افزونه ای فعال نیست، احتمالا مشکل را حل خواهد کرد. اگر خطا در حال حاضر از بین رفته است، پس مطمئنا می دانید که افزونه ها باعث این خطا شده اند.گام بعدی این است که دریابید کدام افزونه مقصر است.

برای انجام این کار، نیاز به دانلود و نصب نسخه های تازه از تمام افزونه های خود دارید. افزونه ها را به صورت یک به یک فعال کنید و پس از فعال کردن هر افزونه سعی کنید صفحات مختلف سایت خود را با استفاده از یک مرورگر دیگر به عنوان کاربر غیر ورودی مرور کنید. امیدوارم افزونه ای که این مشکل را ایجاد کرده پیدا نمایید.

این ها همه راه حل هایی است که ممکن است این خطا " error too many redirects issue " را در وردپرس رفع نمایند. آیا هر یک از راه حل های فوق مشکل شما را رفع نموده است؟ اگر چنین است، پس لطفا آن را در نظرات قرار دهید. آیا در گذشته این خطا را دیده اید؟ چطور تعمیرش کردید؟ اگر راه حلی را می دانید که در این مقاله ذکر نشده، لطفا در بخش نظرات ما را با خود شریک کنید.

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...