آموزش رفع مشکل آپلود تصویر در وردپرس

بخش: توسعه وب 40 بار مشاهده شده شنبه ۲۷ آبان ۹۶ 0 نظر ارسال شده
آموزش رفع مشکل آپلود تصویر در وردپرس

یکی از کاربران با مشکل عجیب و غریبی در زمان آپلود رو به رو شد. اساسا نمی تواند هیچگونه تصویری را در وردپرس آپلود کند و اگر عملیات آپلود انجام شود، تصاویر در کتابخانه رسانه ای شکسته نمایش داده می شوند. در این مقاله به راه های رفع مشکل آپلود تصویر  در وردپرس می پردازیم.

image upload issue

این مشکل بیشتر به علت استفاده file permissionهای اشتباه رخ می دهد. دایرکتوری آپلود شما بایستی دارای مجوز فایل یا file permission صحیح باشد؛ در غیر این صورت وردپرس قادر به ذخیرۀ فایل های شما نمی باشد، حتی ممکن است فایل ها را در دایرکتوری آپلود نیز نمایش ندهد. برای تنظیم مجوزهای فایل صحیح برای دایرکتوری آپلود ، به FTP client ای مانند Filezilla نیاز دارید.

سایت من درست کار می کرد؟ چه کسی file permissionها را تغییر داده است؟

این امر می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. ممکن است ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب خود را ارتقا داده باشند و عاملی باعث تغییر مجوز فایل شده یا هکری این تغییرات را در هنگام آپلود هک درب پشتی یا هک بک دور انجام داده باشد. در پیکربندی با میزبانی ضعیف اشتراکی، ممکن است زمانی که کاربر یک تم یا افزونه را از منبع غیر قابل اعتماد نصب کند، اسکریپت به اشتباه file permissionها را برای تمام موارد تغییر دهد.

اگر همه چیز در وب سایت شما درست کار می کند، تنها باید مجوز فایل یا file permission را به حالت عادی تغییر دهید. هنگامی که شک دارید، تنها از ارائه دهنده خدمات میزبانی خود کمک بخواهید.

با استفاده از FTP client به وب سایت خود متصل شوید و سپس به / wp-content / directory بروید. در اینجا می توانید فولدر /uploads/ را ببینید. روی دایرکتوری آپلود کلیک راست کرده و file permissions را انتخاب کنید.

ftp file permissions

کادر محاوره ای جدید برای file permissions باز خواهد شد. ابتدا لازم است مجوزهای فایل برای آپلود دایرکتوری خود و تمام زیر فهرست های داخل آن را به 744 تنظیم کنید. برای انجام این کار، 744 را در جعبه مقدار عددی وارد کنید و سپس گزینه Recurse into subdirectories انتخاب کرده و در نهایت، بر روی دکمه رادیویی Apply to directories only’ کلیک نمایید. برای اعمال این تغییرات روی دکمۀ OK کلیک کنید. در حال حاضر Filezilla اعمال مجوزهای فایل را به دایرکتوری ها آغاز می کند. 

نکته: اگر تنظیم مجوزهای دایرکتوری به 744 مشکل شما را حل نکرد، 755 را نیز امتحان کنید.

directories file permissions

در مرحله بعد، باید مجوز فایل را برای تمام فایل ها در دایرکتوری آپلود قرار دهید. برای انجام این کار، روی uploads directory راست کلیک کرده و file permissions را انتخاب کنید. در جعبه محاوره مقدار عددی را به 644 تغییر دهید. گزینه Recurse into subdirectories  را انتخاب کرده و در نهایت، بر روی دکمه رادیویی ‘Apply to files only کلیک نمایید. برای اعمال این تغییرات روی دکمۀ OK کلیک کنید.

file permissions for files

در حال حاضر  Filezilla مجوز فایل را برای تمام فایل ها تنظیم خواهد کرد. پس از انجام این کار، می توانید به قسمت مدیریت وردپرس خود بازگردید و مجددا آپلود تصاویر را امتحان کنید.

 امیدواریم این مقاله به شما در رفع مشکل آپلود تصویر در وردپرس کمک کرده باشد. لطفا برای سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گروه تحقیقات سافت اسکیل
گروه تحقیقات سافت اسکیل

گروه تحقیقات سافت اسکیل به منظور افزایش سطح دانش جامعه، سعی در ترجمه، تالیف و تولید محتوای با کیفیت در زمینه های مختلف نرم افزاری دارد

شما چه نظر و یا سوالی درباره این نوشته دارید؟

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

کلیک کنید و سوالات خود را از ما بپرسید
لطفا فرم سوال را پر کنید

سوال شما با موفقیت ثبت شد. برای اینکه بتوانیم به شما اطلاع رسانی کنیم، موارد زیر را وارد کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...