بخش های اصلی

وزارت بهداشت برای بستر سلامت الکترونیک با وزارت ارتباطات همکاری میکند

بخش: توسعه وب 94 بار مشاده شده جمعه ۲۶ آذر ۹۵ 0 نظر ارسال شده
وزارت بهداشت برای بستر سلامت الکترونیک با وزارت ارتباطات همکاری میکند

وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت با امضای قراردادی در نمایشگاه الکامپ برای فراهم کردن بستر سلامت الکترونیک، همکاری خواهند کرد.

با امضای این قرارداد وزارت ارتباطات موظف شد، اینترنت و بسترهای لازم ارتباطی را برای اجرای سلامت الکترونیک در روستاهای مورد نظر وزارت بهداشت فراهم کند.

بر این اساس خدماتی چون نظارت و کنترل دارو، نسخه الکترونیک، تشخیص بیماری، ویزیت از راه دور، اطلاعات دارویی و دیگر امکانات ارائه خواهد شد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این امضای قرارداد به خبرنگار زومیت گفت: «یک ماه قبل با وزیر بهداشت برای بسترسازی فعالیت های بهداشتی برای ارائه به مردم در بستر شبکه ملی اطلاعات جلسه داشتیم و برای فراهم کردن زیرساخت ها در روستاها توافق کردیم.»

وزیر ارتباطات ادامه داد: «بانک اطلاعاتی داروها و خدمات پزشکی-بهداشتی به مردم از طریق شبکه ملی اطلاعات ارائه می شود. دسترسی روستاییان به خدمات بهداشتی با بستر فناوری اطلاعات از برنامه های ما است. قرار شد در روستاهای مدنظر وزارت بهداشت اینترنت ارائه بدهیم تا خدمات بهداشتی در این زمینه ارائه شود.»

سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره ی قرارداد با وزارت ارتباطات اعلام کرد: «این پروژه یکی از پروژه های مشترک دارو است که نظارت بر مصرف، تقلبی بودن، نحوه مصرف، قیمت و رسیدن به دست خریدار را فراهم می کند. امیدواریم به سمت نسخه ی الکترونیکی برویم و بیماران بدون داشتن نسخه ی فیزیکی بتوانند داروی خود را با اطمینان از صحت و سقمِ دارو دریافت کند. در بخش گمرکات نیز کنترل بسیاری بر صحت داروها انجام می شود.»

قاضی زاده هاشمی افزود: «آنچه امروز تفاهم نامه امضاء شد، ایجاد بستر برای ارائه خدمات سلامت است. یکی از اپلیکیشن هایی که در این بستر قرار می گیرد، دارو و نسخه های الکترونیکی است. این اپلیکیشن بر صحت دارو، قانونی بودن، سالم بودن و حتی تشخیص بیماری کار می کند.»

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

تبلیغات

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد