prompt-engineering-intro این فصل به معرفی تکنیک های ساده Prompt نویسی و همچنین بررسی اصطلاحات می‌پردازد. برای درک مهندسی Prompt نویسی، ابتدا باید برخی از مفاهیم بسیار اساسی هوش مصنوعی را درک کنید. اگر قبلاً در مورد موضوعات زیر می دانید، به راحتی به مقاله بعدی بروید .

 

هوش مصنوعی چیست؟

تا جایی که مربوط به اهداف ما در این دوره آموزشی می‌شود، هوش مصنوعی (AI) تخصصی است که در آن افراد الگوریتم‌های «هوشمندی» ایجاد کرده‌اند که مانند انسان‌ها فکر می‌کنند. این الگوریتم ها می توانند انشا بنویسند ، مسائل ریاضی را حل کنند و آثار هنری خلق کنند. پیشرفت‌های اخیر در زمینه‌ هوش مصنوعی‌ باعث تغییرات بسیار بزرگی شده است و حالا هوش مصنوعی می‌تواند ایمیل‌های فروش قانع‌کننده بنویسد، مقالات خبری تولید کند و حتی توانسته است در مسابقات هنری و عکاسی برنده شود.

هوش مصنوعی در حال حاضر در حال متحول کردن بسیاری از صنایع از جمله روزنامه‌نگاری، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش است . اگر قبلاً این محصولی که با هوش مصنوعی تولید شده است را استفاده نکرده‌اید، احتمالاً به زودی آن را در محل کار / کلاس درس خود خواهید دید. اگرچه هوش مصنوعی بسیار مفید است، اما نیاز دارد تا از طریق انسان‌ها به سمت کاری که باید انجام دهد، هدایت شود. اغلب هوش مصنوعی‌ها مانند بچه های پنج ساله بسیار باهوش هستند. آنها می‌توانند بسیاری از کارها را انجام دهند، اما برای انجام آنها به آموزش دقیق نیاز دارند.

توانایی هدایت صحیح هوش مصنوعی یک مهارت بسیار قدرتمند است که می‌تواند شما را از سایر افراد جامعه متمایز کند. در این دوره یاد می‌گیریم که چطور با هوش مصنوعی به زبان انگلیسی (و البته سایر زبان‌ها مانند فارسی) صحبت کنیم و مواردی که می‌خواهیم را از آن به درستی درخواست کنیم. شما می توانید هر چیزی را از هوش مصنوعی درخواست کنید و آن هم به شما پاسخ دهد. ولی اگر بدانید چطور از آن درخواست کنید، می تواند نتایج بسیار بهتری را به شما ارائه کند.

چرا باید به یادگیری Prompt نویسی اهمیت بدم؟

از هوش مصنوعی می توان برای خودکارسازی کارهایی استفاده کرد که در حال حاضر ساعت های بی‌شماری را صرف انجام آنها می‌کنید . می‌توانید هر کار کمی تکراری را نیز در نظر بگیرید. این می‌تواند نوشتن ایمیل، نوشتن گزارش یا حتی نوشتن کد باشد. اگر بتوانید کار را برای یک هوش مصنوعی توصیف کنید، احتمالاً می‌تواند آن را برای شما انجام دهد یا حداقل یک نقطه شروع به شما بدهد.

پس تصور کنید که این کار چقدر می‌تواند زندگی شما را راحت‌تر کند و تحولی بزرگ در زندگی شما ایجاد کند.

چگونه شروع کنم؟

حتما بقیه این فصل را بخوانید. سپس می‌توانید به طور مستقیم به سراغ سایر فصل‌هایی بروید که بیشتر برای شما جذاب می‌باشند. به طور خاص، اگر می‌خواهید ببینید حرفه‌ای‌ها چگونه از هوش مصنوعی برای خودکار کردن کار خود استفاده می‌کنند، بخش درخواست کاربردی را مشاهده کنید. 

قبل از خواندن مطلب بعدی، توجه به این نکته ضروری است که برای یادگیری مهندسی Prompt نویسی نیازی به پیشینه فنی ندارید. بیشتر آن آزمون و خطا است و شما می‌توانید در حین حرکت یاد بگیرید.