بخش های اصلی

وب سرویس ها

وب سرویس- استانداردها

در این بخش درمورد تمام استاندارد های قدیمی مرتبط با وب سرویس ها توضیح میدیم.

Transports (انتقالات)

BEEP، پروتکل تبادل توسعه پذیرِ بلاک ها (که قبلا با عنوانِ BXXP به آن اشاره شد)، فریم ورکیِه برای ساختن پروتکل های برنامه ها. این پروتکل توسط IETF استاندارد شده و برای پروتکل های اینترنت این مطلب را فراهم می کنه که "چه XMLای برای داده پیاده سازی شده؟".

Messaging (پیام دهی)

استانداردها و اعتبارنامه های پیام دهی، تمایل دارن که فریم ورکی برای تبادل اطلاعات در محیط های غیر متمرکز و توزیع شده، بگیرن.

توصیفات و یافته ها

وب سرویس ها فقط در صورتی معنی پیدا می کنن که کاربران بالقوه اطلاعاتی مفید برای مجاز کردن اجراهایشان  (execution) پیدا کنن. تمرکز این اعتبارنامه ها و استانداردها روی تعریف مجموعه ای از وب سرویس هاست و از از توصیفات و یافته های کسب و کارها، سازمان ها و دیگر ارائه دهنده های وب سرویس ها پشتیبانی می کنن؛ وب سرویس هایی که آن ها بوجود آورده اند؛ و رابط های تکنیکی که ممکنه برای دسترسی به این سرویس ها استفاده بشن.

امنیت

با استفاده از این اعتبارنامه ها، برنامه ها می توانند در محیط ارتباطی امنی قرار بگیرند تا با فریم ورک وب سرویس های عمومی کار کنن.

مدیریت

وب سرویس های قابل کنترل بعنوان مجموعه ای از توانایی ها برای کشف موجود بودن، در دسترس بودن، سلامتی، کارایی و استفاده، بخوبیِ کنترل و پیکربندیِ وب سرویسِ داخل معماری وب سرویس ها، تعریف شدن. از آن جایی که وب سرویس ها برای اعمال کسب و کار، فراگیر و حیاتی هستن، وظیفه ی مدیریت و پیاده سازی آن ها جهت موفقیت اعمال کسب و کار، امری ضرویِه.

مبحث آموزشی

وب سرویس ها

Web Services

پرســیدن سؤال جدید

سؤال های تخصصی خود را از ما بپرسید

تبلیغات

دنبال کردن تلگرام کانال سافت اسکیل

https://telegram.me/softskill_ir

عملیات کاربران

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه سافت اسکیل عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد